Na pomoc!!!

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5828
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Na pomoc!!!

Post autor: Lech » 30 cze 2014, 18:43

Pozew zbiorowy to przereklamowana instytucja. Nie tak łatwo stworzyć warunki do pozwu zbiorowego, przede wszystkim (w tym przypadku) wszyscy powodowie musieliby mieć taką samą kwotę roszczenia.

Natomiast jeden lub wielu powodów może wytoczyć serię powództw wobec odpowiedniego podmiotu. Droga do sądu jest otwarta, wybór pełnomocnika takoż;)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Na pomoc!!!

Post autor: Palestra » 30 cze 2014, 22:15

Umowe pewnie skopiowała mafia kelnerów z Pałacyku Sobańskich.
Brakuje mi tu jeszcze wypowiedzi wybitnego specjalisty w dziedzinie weksli Sz.P. Romana Sklepowicza dołożyłbym jeszcze red. Cebule, zrobić przebitkę na twarz upłakanej staruszki, której nogi owinięto w bandaże i już mamy interwencyjny program pomagający osobom niespłacających swoich zobowiązań wynikających z ustawy o Prawie Weklsowym.
Powtarzam jak mantrę za Prezydentem Kwaśniewskim - " Ludzie! Więcej wizji, mniej telewizji. "
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Na pomoc!!!

Post autor: kutyjka » 01 lip 2014, 11:46

Palestra pisze:Umowe pewnie skopiowała mafia kelnerów z Pałacyku Sobańskich.
Brakuje mi tu jeszcze wypowiedzi wybitnego specjalisty w dziedzinie weksli Sz.P. Romana Sklepowicza dołożyłbym jeszcze red. Cebule, zrobić przebitkę na twarz upłakanej staruszki, której nogi owinięto w bandaże i już mamy interwencyjny program pomagający osobom niespłacających swoich zobowiązań wynikających z ustawy o Prawie Weklsowym.
Powtarzam jak mantrę za Prezydentem Kwaśniewskim - " Ludzie! Więcej wizji, mniej telewizji. "
Słyszałem że ta firma pozywa osoby które zobowiązanie spłaciły, Pański sarkazm jest zatem chyba nie na miejscu.
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
HaPe
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2013, 08:36

Re: Na pomoc!!!

Post autor: HaPe » 01 lip 2014, 11:51

kutyjka pisze:
Palestra pisze:Umowe pewnie skopiowała mafia kelnerów z Pałacyku Sobańskich.
Brakuje mi tu jeszcze wypowiedzi wybitnego specjalisty w dziedzinie weksli Sz.P. Romana Sklepowicza dołożyłbym jeszcze red. Cebule, zrobić przebitkę na twarz upłakanej staruszki, której nogi owinięto w bandaże i już mamy interwencyjny program pomagający osobom niespłacających swoich zobowiązań wynikających z ustawy o Prawie Weklsowym.
Powtarzam jak mantrę za Prezydentem Kwaśniewskim - " Ludzie! Więcej wizji, mniej telewizji. "
Słyszałem że ta firma pozywa osoby które zobowiązanie spłaciły, Pański sarkazm jest zatem chyba nie na miejscu.
Czyli niedbalstwo ludzi w postaci nieodebrania weksla?
Zbieram weksle kolekcjonerskie (przedawnione, pokreślone lub czyste druki). Masz jakiś i chcesz sprzedać lub oddać za piwo? Pisz :)
Galeria weksli: https://picasaweb.google.com/1020051503 ... directlink
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Na pomoc!!!

Post autor: Palestra » 01 lip 2014, 18:28

kutyjka pisze:
Palestra pisze:Umowe pewnie skopiowała mafia kelnerów z Pałacyku Sobańskich.
Brakuje mi tu jeszcze wypowiedzi wybitnego specjalisty w dziedzinie weksli Sz.P. Romana Sklepowicza dołożyłbym jeszcze red. Cebule, zrobić przebitkę na twarz upłakanej staruszki, której nogi owinięto w bandaże i już mamy interwencyjny program pomagający osobom niespłacających swoich zobowiązań wynikających z ustawy o Prawie Weklsowym.
Powtarzam jak mantrę za Prezydentem Kwaśniewskim - " Ludzie! Więcej wizji, mniej telewizji. "
Słyszałem że ta firma pozywa osoby które zobowiązanie spłaciły, Pański sarkazm jest zatem chyba nie na miejscu.
A ja słyszałem, że na parkingu przy TESCO w Piotrkowie Trybunalskim przemknął Elvis, tylko od "słyszenia" do faktów droga daleka jak z Piotrkowa do Vegas.
@HaPe - słusznie prawisz i dla Ciebie nagroda - upominek muzyczny ;)
http://m.youtube.com/watch?v=ucubLr3ZLbw&feature=kp
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Jak się skończyła u Pana ta sprawa sądowa?

Post autor: kutyjka » 02 lip 2014, 07:55

Lech pisze:Bardzo ciekawa konstrukcja, weksel jako zastaw, ulegający przepadkowi tak samo, jakby zastawem była na przykład sztabka złota. Akurat w bardzo podobnej sprawie (na etapie sądowym) obsługujemy, ale wierzyciela, więc proszę wybaczyć, nie będę publicznie wymyślał argumentów przeciwko jego stanowisku :)

Faktem jest natomiast, że nie sądzę, aby obecnie wierzyciel Sebka chciał z nim prowadzić dyskusje prawne. Więc Sebek nie zapłaci, a na argumenty będzie można zawalczyć przed sądem, jeśli zostaną wniesione (i opłacone) zarzuty.
Panie Lechu, jaki finał prowadzonej sprawy?
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5828
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Na pomoc!!!

Post autor: Lech » 02 lip 2014, 08:10

Wykazuje Pan niemalże dziecięcy optymizm w kwestii krótkotrwałości spraw sądowych w Polsce ;) Oczywiście wyroku jeszcze nie ma.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Na pomoc!!!

Post autor: kutyjka » 02 lip 2014, 08:17

Lech pisze:Wykazuje Pan niemalże dziecięcy optymizm w kwestii krótkotrwałości spraw sądowych w Polsce ;) Oczywiście wyroku jeszcze nie ma.
A ku czemu bardziej się skłaniali sędziowie na rozprawie?
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5828
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Na pomoc!!!

Post autor: Lech » 02 lip 2014, 08:18

Myślę, że sędziowie nie czytają tego forum i nie odpiszą ;)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Na pomoc!!!

Post autor: kutyjka » 02 lip 2014, 08:42

Lech pisze:Myślę, że sędziowie nie czytają tego forum i nie odpiszą ;)
Jak już będzie wyrok proszę o info, jestem ciekaw :)
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości