Strona 1 z 1

Poprawność deklaracji wekslowej

: 21 mar 2018, 18:48
autor: Rafaell
Witam serdecznie,
czy taka forma deklaracji wystarczy? Mam udzielić pożyczki pod zastaw wekslowy.

Dziękuję i pozdrawiam

Re: Poprawność deklaracji wekslowej

: 22 mar 2018, 11:09
autor: Lech
Paragraf 2:

(2) - jako dzień płatności weksla niech będzie dzień (lub kilka dni) po wypełnieniu weksla, w proponowanym zapisie musiałbyś antydatować termin płatności weksla - po co?

(3) "dowolne miejsce na dzień wystawienia weksla" - nie rozumiem, o jakie dowolne miejsce chodzi i co ma do tego miejsca dzień wystawienia weksla? Jakoś warto to określić o co chodzi - czy to ma być siedziba wystawcy, remitenta, a może jakiegoś domicyliata?

(4) - a jaka jest podstawa tego, aby wpisać w miejsce remitenta "dowolną osobę", skoro to remitent, a nie dowolna osoba jest wierzycielem wierzytelności? W ogóle remitent powinien być już wpisany w momencie wystawiania weksla, więc odpada wówczas potrzeba późniejszego uzupełniania.

Poza tym OK - z punktu widzenia remitenta, bo z punktu widzenia wystawcy można by wiele poprawić, w celu poprawy jego bezpieczeństwa (ale to już raczej do oceny całościowo - nie tyle sama deklaracja, co i treść weksla).