Wstrzymane wykonanie nakazu zapłaty na 15 mln zł

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5825
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Wstrzymane wykonanie nakazu zapłaty na 15 mln zł

Post autor: Lech » 18 cze 2012, 09:38

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... ln_zl.html

(zamieszczone wcześniej artykuły na temat tego weksla:
http://www.forum.remitent.pl/viewtopic.php?f=12&t=231
http://www.forum.remitent.pl/viewtopic.php?f=12&t=203)
Biznesmena Artura R. przegrana potyczka o 15 mln zł

Szczeciński sąd uznał za niewiarygodne roszczenie Artura R., który domaga się 15 mln zł od biznesmena Andrzeja Łuszczewskiego
Artur R. przedstawił w szczecińskim sądzie weksel na 15 mln zł, które to miał pożyczyć firmie deweloperskiej UDS. Na tej podstawie sąd dokonał zabezpieczenia wierzytelności na budynku byłego domu handlowego Odzieżowiec przy al. Niepodległości.

Na wekslu widnieje podpis biznesmena Andrzeja Łuszczewskiego, prokurenta UDS. - Nigdy nie podpisywałem takiego weksla - twierdzi Łuszczewski. - Jest fałszywy.

Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Nie czekając na jego finał, Artur R. domaga się pieniędzy. Sąd wezwał go do przedstawienia dowodów, np. pokwitowania. Jednak R. nie dostarczył żadnych dowodów poza zeznaniem swojego pracownika i kolegi, który ma na karku sprawy za niepłacone alimenty i wyłudzenie pieniędzy ze SKOK-u. W takiej sytuacji sędzia uznała roszczenie za niewiarygodne i wstrzymała wykonanie nakazu zapłaty.

Reprezentujący Łuszczewskiego mec. Dariusz Niebieszczański: - Gdyby był choć cień dowodów, to Artur R. by go dostarczył. Ale takich dowodów nie ma, ponieważ nie było takiej pożyczki. Zresztą, kto o zdrowych zmysłach uwierzyłby w to, że kilkanaście milionów złotych pożycza się w gotówce i to bez żadnego pokwitowania?

Łuszczewski podejrzewa, że kartkę z jego oryginalnym podpisem Artur R. mógł dostać od Henry'ego M. (amerykański udziałowiec spółki Amrest prowadzącej fast foody). Twierdzi, że w spółce UDS mieli z Henrym M. zwyczaj pozostawiania podpisanych in blanco kartek papieru - w razie potrzeby podjęcia pilnej decyzji.

Artur R. w latach 90. został zatrzymany w Hamburgu i skazany za przemyt 1,2 tony marihuany. Ostatnio opisywaliśmy jego rządy w pałacu w Maciejewie należącym niegdyś do skarbu państwa. Spółka Artura R. jest winna skarbowi państwa 17 mln zł.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości