weksel wydrukowany

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
credito48.pl
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:22

weksel wydrukowany

Post autor: credito48.pl » 02 kwie 2014, 18:46

Witam wszystkich na Forum .
mam takie pytanie czy weksel własny bez protestu mogę przygotować dla pożyczkobiorcy , uzupełnić dane w zakresie - kwoty słownie i liczbowo , terminu wystawienia , terminu zapłaty i pozostawić tylko do uzupełnienia o dane pożyczkobiorcy ? moje pytanie nasunęło się w trakcie próby skonsultowania z kimś kompetentnym a ile pytań i tyle różnych odpowiedzi :
- weksel musi być wypisany cały przez pożyczającego gdyż sąd może oddalić taki weksel ze względu na to że pożyczkobiorca jak nie wypisał weksla sam to nie wiedział co podpisuje ( i można było mu podłożyć weksel powiedzmy na trzeciej stronie pożyczki)
- weksel musi mieć deklarację/umowę wekslową
- weksel musi mieć w dacie liczby i miesiące( słownie) rok 01 styczeń 2014
- weksel można wpisywać daty liczbowo 01-01-2014
dlatego dopytuje na odpowiednim forum , dla mnie z mojego punktu widzenia banki też miały gotowe weksle z kwotą miejscem itd i się tylko podpisywało przy umowie pożyczki .chyba że teraz nie można drukować ?
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Robert
P.S kończą nam się umowy pożyczek i możemy nie męczyć klientów że kwota nie tak zapisana , data nie tak , podpis nie tak itd.
jak również cała procedura trwa szybciej jak jest wydrukowany i tylko pozostaje podpisać klientowi/pożyczkobiorcy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel wydrukowany

Post autor: Lech » 02 kwie 2014, 19:24

credito48.pl pisze: - weksel musi być wypisany cały przez pożyczającego gdyż sąd może oddalić taki weksel ze względu na to że pożyczkobiorca jak nie wypisał weksla sam to nie wiedział co podpisuje ( i można było mu podłożyć weksel powiedzmy na trzeciej stronie pożyczki)
Oryginalne zdanie. Już widzę jak osoba je przedstawiająca twierdzi również, że 10-stronicowa umowa o kredyt bankowy też musi być wypisana, bo "nie wie co podpisuje" itp. bzdurki.
- weksel musi mieć deklarację/umowę wekslową
Nie musi.
- weksel musi mieć w dacie liczby i miesiące( słownie) rok 01 styczeń 2014
Data może być wpisana w dowolny uznany za prawidłowo sposób.
- weksel można wpisywać daty liczbowo 01-01-2014
Owszem, można.
dlatego dopytuje na odpowiednim forum , dla mnie z mojego punktu widzenia banki też miały gotowe weksle z kwotą miejscem itd i się tylko podpisywało przy umowie pożyczki .chyba że teraz nie można drukować ?
Można drukować, można pisać maszynowo, można kaligrafować, nie ma to znaczenia z prawnego punktu widzenia.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
credito48.pl
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:22

Re: weksel wydrukowany

Post autor: credito48.pl » 03 kwie 2014, 06:25

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, tak też myślałem ale chciałem potwierdzenia od kompetentnej osoby .
Pozdrawiam serdecznie Robert.
credito48.pl
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:22

Re: weksel wydrukowany

Post autor: credito48.pl » 03 kwie 2014, 07:51

Jeszcze mam pytanie o treść weksla czy zawiera wszystko co powinien

WEKSEL


Warszawa 11 marca 2014
( miejsce i data wystawienia weksla)

Dnia 10 kwietnia 2014 zapłacę za ten weksel własny bez protestu na rzecz:

............................................................................

Sumę : 8.000 - zł

Słownie: osiem tysięcy złotych

Miejsce Płatności: Warszawa

........................................................................................................

(imię i nazwisko wystawcy oraz PESEL)

………………………………………………………………………………………………….

(adres zamieszkania)
…………………………………………………………………….
( podpis wystawcy , pesel)

Nieodwołalnie akceptuje weksel (i czy można zastosować dodatkowy zapis i podpis ?)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel wydrukowany

Post autor: Lech » 03 kwie 2014, 07:53

credito48.pl pisze:Jeszcze mam pytanie o treść weksla czy zawiera wszystko co powinien
Po wpisaniu remitenta będzie zawierał wszystko co powinien.
Nieodwołalnie akceptuje weksel (i czy można zastosować dodatkowy zapis i podpis ?)
A to proszę sobie darować - weksel własny nie podlega akceptacji (nie występuje w nim trasat).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
credito48.pl
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:22

Re: weksel wydrukowany

Post autor: credito48.pl » 03 kwie 2014, 08:15

Dziekuje bardzo - konkretne forum i konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam Serdecznie Robert
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości