deklaracja do weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
roypl
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2013, 23:58

deklaracja do weksla

Post autor: roypl » 07 cze 2013, 00:12

Witam, do umowy zlecenia dołączona jest "deklaracja wystawcy do weksla in blanco" o treści:
deklaracja wystawcy do weksla in blanco
miejscowość, data
nazwa i adres firmy
Ja poniżej podpisany ... zamieszkały w ... przy ul. ... nr dowodu osobistego...składam w załączeniu do dyspozycji (nazwa firmy) weksel własny "in blanco" z klauzulą "bez protestu", który ( nz. firmy) ma prawo wypełnić na ogólną kwotę odpowiadającą sumie wszelkich zobowiązań (w tym powierzonego mienia, nie rozliczonych należności finansowych i kar umownych) wobec (firma) powiększonych o ich koszty dochodzenia we wszystkich przypadkach, w których umowa z dnia ... zawarta między wierzycielem a dłużnikiem przewiduje obowiązek zapłaty przez dłużnika wierzyciela jakichkolwiek kwot.
podpis wierzyciela (obok) podpis i dane dłużnika.

Poza tym nic innego związanego z wekslami nie podpisywałem, czy przy rozwiązaniu umowy należy go odebrać i czy to jest prawidłowy weksel?
Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5837
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja do weksla

Post autor: Lech » 07 cze 2013, 06:36

To nie jest weksel, to jest tylko deklaracja wg której umówiłeś się ze zleceniodawcą jak weksel będzie mógł wypełnić.

Powinien jeszcze zażądać od Ciebie podpisania samego weksla.

Więc albo podpisałeś, tylko nie pamiętasz, albo nie podpisałeś, wówczas nie ma czego zwracać.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
roypl
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2013, 23:58

Re: deklaracja do weksla

Post autor: roypl » 07 cze 2013, 11:27

Nie podpisałem, tylko nie byłem do końca pewien czy ta deklaracja nie może także zostać wykorzystana jako weksel. Dziękuje za odpowiedz. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości