Nowy dokument tożsamości dłużnika

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
Grzegorz1
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2013, 20:45

Nowy dokument tożsamości dłużnika

Post autor: Grzegorz1 » 16 maja 2013, 20:51

Witam
We wniosku egzekucyjnym podałem znane mi dane dłużnika – imiona, nazwisko, adresy zameldowania i zamieszkania oraz nr dowodu osobistego, ważnego w roku 2008. Osoba jaka stawiła się u komornika i podała się za dłużnika w tej sprawie legitymowała się DO o innym numerze. Stało się to przyczyną „pozostawienia sprawy bez dalszego biegu” do momentu „wskazania bliższych danych dłużnika”. Proszę o komentarz i poradę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5659
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nowy dokument tożsamości dłużnika

Post autor: Lech » 16 maja 2013, 22:10

A o jakie dane komornik prosi? Bo chyba nie o numer dowodu, skoro komornik już go ma? Najlepiej byłoby podać pesel, ten numer się nie zmienia i można jednoznacznie określić o którego dłużnika chodzi. Albo po prostu oświadczyć, że ta osoba, która przyszła i podała się za dłużnika rzeczywiście jest dłużnikiem, a wcześniej nr dowodu podaliśmy nieaktualny (równie dobrze mogło go w ogóle nie być we wniosku, i później przecież komornik by nie wstrzymywał egzekucji jak dłużnik z dowodem by się stawił).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości