Indos weksla a podatek

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Jaro
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2015, 21:39

Indos weksla a podatek

Post autor: Jaro » 06 sty 2015, 21:52

Dobry Wieczór. Proszę mnie nie przeklinać, ale szukałem podobnej kwestii i nie znalazłem.
Czy mogę prosić o podpowiedź w temacie opodatkowania, jeśli jestem pierwszym posiadaczem weksla ( 6 lat temu firma x wystawiła mi weksel) i w tej chwili mam okazję indosować ten weksel, czy muszę odprowadzić jakikolwiek podatek od kwoty, którą uzyskam?
Będę zobowiązany za odpowiedź.
Pozdrawiam
J
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Indos weksla a podatek

Post autor: Lech » 06 sty 2015, 21:55

Nie ma podatku od indosu weksla jako takiego.
Co nie znaczy że nie może być podatku od transakcji tym indosem zawieranej - na przykład kupiłeś weksel za 900zł, sprzedajesz za 1000zł, twoim dochodem do opodatkowania jest 100zł.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Jaro
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2015, 21:39

Re: Indos weksla a podatek

Post autor: Jaro » 06 sty 2015, 22:00

No tak, ale ja tego weksla nie kupiłem. Był zabezpieczeniem gdyby wystawca weksla nie zechciał się ze mną rozliczyć.
Nie była to ani pożyczka, ani zapłata za towar. Stąd moja wątpliwość.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Indos weksla a podatek

Post autor: Lech » 06 sty 2015, 22:47

Zatem sprzedaż tego weksla będzie tak jak otrzymanie zapłaty z tego rozliczenia - a czy z rozliczenia należy się podatek, czy należy się w momencie zapłaty, czy należał się wcześniej, tego nie znając szczegółów niewiadomo.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości