deklaracja wekslowa

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
malinka86
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2011, 12:05

deklaracja wekslowa

Post autor: malinka86 » 04 kwie 2011, 12:13

W deklaracji wekslowej mam taki zapis, którego nie za bardzo rozumiem " remitent jako dzień płatności weksla wpisze dzień następujący po 14 dniach od daty wymagalności wierzytelności z tytułu ww. umowy?. Jaki termin płatności wpisać na wekslu, zgodnie z tym postanowieniem?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa

Post autor: Lech » 04 kwie 2011, 12:19

A jaki jest dzień wymagalności roszczenia z tytułu umowy, którą weksel zabezpieczał?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
malinka86
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2011, 12:05

Re: deklaracja wekslowa

Post autor: malinka86 » 04 kwie 2011, 13:24

No właśnie taki termin nie został okreslony. Wiem, że to na pewno duzy błąd, ale czy jeśli nie określiłam terminu mogę się powoływac na przepis Art. 723. Jeżeli termin zwrotu pożyczki nie jest oznaczony, dłużnik obowiązany jest zwrócić pożyczkę w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa

Post autor: Lech » 04 kwie 2011, 13:29

Najpierw trzeba zatem wypowiedzieć pożyczkę, poczekać 6 tygodni i wypełnić weksel "datą następującą po 14 dniach od daty wymagalności wierzytelności z tytułu pożyczki".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości