miejsce okazania weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Klemens
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019, 10:03

miejsce okazania weksla

Post autor: Klemens » 13 cze 2019, 10:28

Witam,

mam weksel płatny za okazaniem.

Na wekslu jest napisane, że weksel ma być płatny w Warszawie bez podania konkretnego miejsca, ale na wekslu jest też napisany adres zamieszkania wystawcy weksla w Mińsku Mazowieckim. Dłużnik zmienił adres zamieszkania na inny w Mińsku Mazowieckim. Gdzie mam przedstawić weksel do zapłaty i jak mam to zrobić? Dłużnik pracuje w jednym z urzędów w Warszawie.

1. Gdzie mam przedstawić weksel do zapłaty i jak mam to zrobić?
2. Pozew muszę złożyć w sądzie rejonowym w Warszawie, czy w sądzie rejonowym w Mińsku Mazowieckim?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: miejsce okazania weksla

Post autor: Lech » 13 cze 2019, 10:36

1. Formalnie weksel powinien być przedstawiony do zapłaty w Warszawie. Gdzie w Warszawie? To już pytanie do wystawcy i remitenta - co mieli na myśli, konstruując taki weksel. Skoro dłużnik pracuje w Warszawie, to tam bym się udał (albo po prostu skontaktował się z nim w zdalny sposób i spytał, jak chce zapłacić).

2. Do wyboru przez powoda - sąd właściwy dla miejsca zamieszkania dłużnika lub dla miejsca płatności weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Klemens
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019, 10:03

Re: miejsce okazania weksla

Post autor: Klemens » 13 cze 2019, 11:06

Tak zrobię.
Dziękuję!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości