jak w praktyce przestawić weksel?

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
dmrg
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2018, 20:26

jak w praktyce przestawić weksel?

Post autor: dmrg » 12 lip 2018, 20:35

Witam,

mam mam weksel in blanko. Brak jest w nim kwoty jaka ma być zapłacona i dnia kiedy ma być ta kwota zapłacona. W porozumieniu między stronami jest wpisane, że posiadacz weksla może wypełnić weksel najwcześniej 1 czerwca 2018 r. do kwoty sumy zobowiązań wynikających z umowy, a następnie skierować do postępowania sądowego w celu uzyskania nakazu zapłaty i windykacji. Jako miejsce płatności wskazane jest miasto Warszawa.

Czy w takiej sytuacji muszę przedstawić weksel wystawcy (jeśli tak to gdzie konkretnie w Warszawie muszę go przedstawić)? Czy muszę wystawcę informować o wypełnieniu weksla? jak w praktyce to zrobić i później udowodnić w pozwie?

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: jak w praktyce przestawić weksel?

Post autor: Lech » 12 lip 2018, 21:30

Czy wystawca mieszka (ma siedzibę) w Warszawie?
Czy wystawca jest w tej relacji konsumentem?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
dmrg
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2018, 20:26

Re: jak w praktyce przestawić weksel?

Post autor: dmrg » 12 lip 2018, 21:42

Lech pisze:
12 lip 2018, 21:30
Czy wystawca mieszka (ma siedzibę) w Warszawie?
Czy wystawca jest w tej relacji konsumentem?
Ma siedzibę w Warszawie (tam ma zarejestrowaną jednoosobową dział. gospodarczą) Zarówna wystawca jak i wierzyciel są przedsiębiorcami.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: jak w praktyce przestawić weksel?

Post autor: Lech » 12 lip 2018, 22:27

Właściwie pytanie o to, gdzie weksel przedstawić, powinno się skierować do was, bo to wy się w tym zakresie jakoś umawialiście, jeśli jednak sami tego nie wiecie, to bezpiecznie jest przyjąć, że miejscem przedstawienia jest Warszawa - adres siedziby wystawcy lub miejscr jego zamieszkania.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
dmrg
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2018, 20:26

Re: jak w praktyce przestawić weksel?

Post autor: dmrg » 12 lip 2018, 23:45

Lech pisze:
12 lip 2018, 22:27
Właściwie pytanie o to, gdzie weksel przedstawić, powinno się skierować do was, bo to wy się w tym zakresie jakoś umawialiście, jeśli jednak sami tego nie wiecie, to bezpiecznie jest przyjąć, że miejscem przedstawienia jest Warszawa - adres siedziby wystawcy lub miejscr jego zamieszkania.
A jak wygląda w praktyce przedstawienie, i jak mam później udowadniać, że weksel przedstawiłam? - chodzi mi o praktyczne aspekty, jak Pan postępuje w takich sprawach?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: jak w praktyce przestawić weksel?

Post autor: Lech » 13 lip 2018, 06:49

A jak wygląda w praktyce przedstawienie
http://www.remitent.pl/tylko-dla-poczat ... zaplaty/38
, i jak mam później udowadniać, że weksel przedstawiłam?
Po prostu opiszesz to w pozwie. Dowód tego, że do przedstawienia weksla nie doszło spoczywa na pozwanym.
- chodzi mi o praktyczne aspekty, jak Pan postępuje w takich sprawach?
jw.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości