Wezwanie do uzupełnienia braków

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: pawelwoj » 01 gru 2017, 17:28

Witam, czy w przeciągu ostatniego roku zmieniły się wzory pozwów o nakaz zapłaty z weksla ?
Do tej pory składałem na standardowym druku pozwu a teraz go odrzucono z adnotacją do uzupełnienia braków jak poniżej:
sad.jpg
sad.jpg (17.09 KiB) Przejrzano 11666 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: Lech » 01 gru 2017, 17:45

Tutaj powinien być aktualny formularz, daj znać, jak znajdziesz różnicę w porównaniu z tym, co sam użyłeś.
https://bip.ms.gov.pl/pl/formularze/for ... -cywilnym/
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: pawelwoj » 01 gru 2017, 17:52

Doszła rubryka z info o mediacjach , nowe wzory obowiązują od 26.08.2016 roku.
Na wzorze pobranym z netu jest info że pozew ma być złożony na urzędowym formularzu, mam rozumieć że nie mogę wypełnić w wordzie ,zmniejszyć zbędnych rubryk i wydrukować tak jak do tej pory robiłem ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: Lech » 01 gru 2017, 17:58

Ja zmniejszałem zbędne rubryki (ale nie kasowałem), niektóre zwiększałem, jak coś trzeba było więcej napisać, czasem pozew się rozjeżdżał (że nie było 1:1 w zakresie położenia na stronie w stosunku do wzoru) - ale wynikało to z konkretnych potrzeb - co do zasady pozew był zgodny ze wzorem. W twoim przypadku "problemem" jest pewnie to, że nie ma w ogóle rubryki o mediacji, a nie to, że jakaś rubryka zamiast 4 rzędów, ma 2.
wydrukować tak jak do tej pory robiłem ?
Nie wiem jak do tej pory robiłeś :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: pawelwoj » 01 gru 2017, 18:04

Tak jak Ty zmniejszałem lub zwiększałem w miarę potrzeb, niekiedy pozew miał trzy strony zamiast czterech bo usuwałem informacje z ostatniej strony a niektóre okna zmniejszałem :)

To jest takie dopieprzanie się o drobnostki bo info o tym że nie prowadzono mediacji z powodu braku środków zamieściłem, Sądy są mega formalne i upierdliwe :(
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 18:08 przez pawelwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: Lech » 01 gru 2017, 18:06

Takie zmiany przejdą. To znaczy jak nie trafisz na złośliwego sędziego, bo jak trafisz, to ci zwróci pozew, bo brakuje literki na stronie z pouczeniami. I co zrobisz? No nic nie zrobisz :)

Natomiast w tym przypadku obstawiam, że chodzi o zupełny brak rubryki z mediacją. Co też jest pewną złośliwością, jeśli o mediacji pisałeś w części uzasadnieniowej, ale już uznanie tego za brak formalny można jakoś uzasadnić.

W końcu kto powiedział, że postępowanie uproszczone oznacza, że postępowanie jest uproszczone, prawda? :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: pawelwoj » 01 gru 2017, 19:41

Lechu, czy do odpisów pozwu dołącza się również kopie weksla dla pozwanych ?
Odesłali mi pozwy i kopie weksli a oryginał gdzieś zamknęli w szafie, teraz nasuwa mi się pytanie czy w rubryce załączniki pisać że dołączam oryginał weksla skoro jest już u nich czy wystarczy że podam sygnaturę akt ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: Lech » 01 gru 2017, 20:00

pawelwoj pisze:
01 gru 2017, 19:41
Lechu, czy do odpisów pozwu dołącza się również kopie weksla dla pozwanych ?
Tak.
Odesłali mi pozwy i kopie weksli a oryginał gdzieś zamknęli w szafie, teraz nasuwa mi się pytanie czy w rubryce załączniki pisać że dołączam oryginał weksla skoro jest już u nich czy wystarczy że podam sygnaturę akt ?
Sygnaturę podajesz, bo już ją masz i składasz (uzupełniasz) pozew w ramach tej sygnatury. Treść pozwu pozostaje ta sama - więc i wspomnienie o oryginale. Ale oryginału nie dajesz, bo już jest w aktach sprawy (w sumie zwrócili ci pozew, ale nie do końca zwrócili, jak widzę, bo jakby rzeczywiście mieli go zwrócić, to łącznie z oryginałem weksla).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: pawelwoj » 04 gru 2017, 10:47

Lechu, jeszcze jedno pytanie, mając dwoje pozwanych ( wystawca i poręczyciel), jest to małżeństwo zamieszkałe pod jednym adresem, załączamy kopie pozwu i weksla dla każdego z osobna ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wezwanie do uzupełnienia braków

Post autor: Lech » 04 gru 2017, 10:52

Tak, każdemu przysługuje osobny odpis pozwu, nawet jeśli mieszkają pod jednym adresem (sąd i tak będzie robił dwie wysyłki).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości