Zawiadomienie o wypełnieniu weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Arkadiusz
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2017, 08:46

Zawiadomienie o wypełnieniu weksla

Post autor: Arkadiusz » 01 mar 2017, 09:16

Witam,
otrzymałem zawiadomienie o wypełnieniu weksla wraz z wezwaniem do zapłaty jako poręczyciel weksla. W piśmie wskazano,że wierzyciel wypełnił weksel w dniu 20.02 opatrując go datą płatności na 06.03. Do zawiadomienia nie dołączono jednak kopii wypełnionego weksla. Ja podpisywałem dwa weksle i w piśmie nie wskazano, który weksel został wypełniony. Czy powinienem dostać kopię wypełnionego weksla, czy powinienem poprosić o to wierzyciela? Poniżej przesyłam treść deklaracji wekslowej i weksla, który podpisywałem.
Załączniki
weksel 1.pdf
(309.63 KiB) Pobrany 396 razy
Deklaracja wekslowa.pdf
(618.94 KiB) Pobrany 401 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zawiadomienie o wypełnieniu weksla

Post autor: Lech » 01 mar 2017, 09:44

Arkadiusz pisze:Czy powinienem dostać kopię wypełnionego weksla
Na etapie wysyłanego wezwania do zapłaty - wierzyciel nie ma takiego obowiązku (co nie znaczy, że nie pokaże, jak go poprosisz). Ale jakbyś chciał zapłacić, to w momencie zapłaty (nie później) powinieneś dostać weksel nie tylko do wglądu, ale i do zwrotu, wraz z pokwitowaniem (najlepiej i na wekslu i na osobnym dokumencie) o spłacie weksla jako poręczyciel. Dopóki nie dostaniesz weksla, nie ma zapłaty.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości