Bank draft do Hong Kongu

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Traevelyn
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2016, 07:03

Bank draft do Hong Kongu

Post autor: Traevelyn » 03 lis 2016, 07:34

Witam serdecznie,

Potrzebuję porady w zakresie bank draft (weksla trasowanego?) do Hong Kongu. Zamierzam tam zawrzeć związek małżeński, zatem otrzymałam od tamtejszego "USC" listę dokumentów do przesłania kurierem celem zawiadomienia o zamiarze związku małżeńskiego i uruchomienia całej procedury aranżacji ślubu. Jednym z dokumentów jest bank draft wystawiony dla 'The Government of the Hong Kong Special Administrative Region' w wysokości HK$405 (ewentualnie USD53). Bank draft to metoda płatności częściej używana w Azji, zatem napotykam na pewną barierę z uwagi na fakt, że nasze polskie banki raczej nie oferują takiej usługi (zwłaszcza klientom indywidualnym), rekomendują przelewy zagraniczne. Czy jest na forum ktoś kto byłby w stanie mi coś doradzić? być może ktoś miał podobny przypadek dot. weksla w obrocie zagranicznym? Być może ktoś może zarekomendować mi odpowiedni bank?
Będę wdzięczna za niezwłoczną odpowiedź, chciałabym jak najszybciej wysłać dokumenty celem wyznaczenia daty ślubu.

Z góry dziękuję.

Traevelyn
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Bank draft do Hong Kongu

Post autor: Lech » 03 lis 2016, 08:55

Bank draft to czek. Najlepiej byłoby zasięgnąć informacji w banku, który miałby być trasatem takiego czeku.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Traevelyn
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2016, 07:03

Re: Bank draft do Hong Kongu

Post autor: Traevelyn » 03 lis 2016, 09:00

Dziękuję za odpowiedź. Jestem na linii z bankami ;).

Pozdrawiam,
Traevelyn
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 56 gości