Weksel IN BLANCO Żabka Polska

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
kroinvest
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2016, 17:53

Weksel IN BLANCO Żabka Polska

Post autor: kroinvest » 21 paź 2016, 18:55

Witam,

mianowicie problem leży(z czym pewnie Szanowne Grono Forumowiczów miało już do czynienia) ściślej rzecz ujmując chodzi o umowę ajencyjną ( pseudoWSPÓŁPRACY) z firmą Żabka Polska Sp. Z o. O. i związanym z nią zabezpieczeniem umowy w postaci weksla IN BLANCO.

Kilka podstawowych informacji:

1. Okres trwania (wątpliwej) współpracy to okres w przybliżeniu ok. 3 m-cy.
a) WYSTAWIAM WEKSEL IN BLANCO(brak kwoty i terminu płatności) WRAZ Z DWOMA PORĘCZYCIELAMI W KANCELARII NOTARIALNEJ JAKO PORĘCZENIE UMOWY WSPÓŁPRACY NA POCZET PRZYSZŁYCH ZOBOWIĄZAŃ, JEŚLI TAKOWE WYSTĄPIĄ. BRAK JAKIEGOKOLWIEK PRZEDSTAWICIELA FIRMY żABKA.
2. Pierwsze "zatowarowanie" sklepu miało miejsce artykułami ze sklepu, wtedy byłego już ajenta sieci Ż i termin przydatności do spożycia na tych artykułach nie przekraczał 2 m-cy, niemalże w 80%, całości otrzymanych artykułów. Ponadto towary przyjechały, a wręcz zwaliły się do sklepu niezapakowane w oryginalne opakowania transportowe (czyt. zapieczętowane-zamknięte kartony), a jedynie w zielonych koszach z PCV oraz logo Ż. Dyrektor (opiekun) regionalny dokonał krótko mówiąc "przesunięcia między magazynowego" w rachunkowości potwierdzane czy, nawet uwiarygadniające takową czynność drukiem "MM". ten sam opiekun po miesiącu zaprzestał odwiedzin, jak się później okazało, został wyrzucony z przyczyn mi niewiadomych. Ilość zgodnie z jego zapewnieniem była zgodna z posiadanym wykazem towarów z opisanymi w rubrykach: nazwą, ilością sztuk poszczególnego asortymentu, w miejscu "wartość netto" rządek zer - 00000000.
3. W taki też sposób wyraźnym poleceniem służbowym nakazał wprowadzenie ilości zgodnych z powyżej przytoczonym wykazem na stan sklepu, MÓJ STAN bez jakiegokolwiek liczenia, tudzież sprawdzenia pod względem merytorycznym, jak i formalnym otrzymanych towarów ... Z ZAPEWNIENIEM "REGIONALNEGO", ŻE BIERZE TO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
4. Zamykam Żabkę! 80% artykułów uległo przeterminowaniu.
5. ŻABKA DOMAGA SIĘ SUMY PRZEKRACZAJĄCEJ 85 TYSIĘCY PLN, WPISANĄ W RUBRYKI WEKSLA NIE WIADOMO JAK, KIEDY, GDZIE I PRZEZ KOGO! GŁÓWNĄ PODSTAWĄ ROSZCZEŃ POWYŻSZEJ SUMY W SKŁAD, W KTÓREJ GŁÓWNĄ WARTOŚCIĄ WSKAZUJĄCĄ JEST PRZETERMINOWANY TOWAR, KTÓRY REGIONALNY WCISNĄ MI, BEZ JAKIEJKOLWIEK MOJEJ ZGODY, CZY JAKICHŚ USTALEŃ, WSKAZUJĄC TUTAJ NA MÓJ OBOWIĄZEK PRZYJĘCIA RZECZONEJ "PARTII" ASORTYMENTÓW. WYDAJĄC PRZY TYM PRECYZYJNE POLECENIE SŁUŻBOWE NA KONIECZNOŚĆ-OBOWIĄZEK TEGO PRZYJĘCIA.

6. Jestem w czarnej Dup...! TERMIN NA WEKSLU WSKAZUJE NA DZIEŃ 24.10.2016r. O MOŻLIWOŚCI WYKUPU WEKSLA STRONA POINFORMOWAŁA MNIE LISTOWNIE TYDZIEŃ WSTECZ. PROSZĘ O POMOC!!!! JAK MOGĘ TAKOWY WEKSEL PODWAŻYĆ, NIE WIEM ANULOWAĆ, CZY JAKIMŚ SPOSOBEM WSKAZAĆ, IŻ KWOTA WSKAZANA NA WEKSLU, NIE ODZWIERCIEDLA RZECZYWISTEGO ZOBOWIĄZANIA, BO NIBY Z JAKIEJ RACJI MAM PŁACIĆ ZA TOWAR, KTÓRY ULEGŁ ZEPSUCIU.

BARDZO PROSZĘ O ZABRANIE JAK NAJWIĘCEJ GŁOSÓW, A ZARAZEM PRÓB PODJĘCIA TEMATU, CO ZASKUTKUJĘ, POWSTRZYMANIE BEZPRAWNEGO - POD PŁASZCZYKIEM PRAWA, NISZCZENIA POSZCZEGÓLNEJ JEDNOSTKI W STARCIU Z MACHINĄ APARATU GOSPODARCZEGO, A RACZEJ ZNIEWOLENIA.

Z góry dziękuje,

adres e-mail dla osób chcących przyczynić się w sprawie! Odpowiem szczegółowo na wszystkie zadane pytania!
kroinvest@wp.pl

pozdrawiam,

M.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel IN BLANCO Żabka Polska

Post autor: Lech » 24 paź 2016, 07:34

O Żabce słyszałem już od lat. Jest dla mnie oczywistym, że nikt rozsądnie do tego interesu podchodząc, nie powinien podpisywać umowy o treści, jaką Żabka proponuje, o wekslu już nie wspominając. Tak więc nie dziwię się, że sprawy kończą się, tak jak się kończą, natomiast dziwię się, że ktoś takie umowy jeszcze podpisuje, wziąwszy pod uwagę, że każdy zainteresowany może przed rozpoczęciem współpracy poczytać w internecie relacje "poszkodowanych" przez Żabkę - i nawet jeśli nie przewiduje się działania niezgodnego z zawartą umową przez Żabkę, to przynajmniej powinno się zakładać czarny scenariusz w oparciu o warunki zawartej umowy - a ten łatwo przewidzieć.

Obecnie twoim zadaniem jest wykazanie, że wpisana na wekslu suma jest zbyt duża, to znaczy musisz wykazać, że saldo twojego zadłużenia do Żabki z tytułu zawartej i realizowanej umowy jest mniejsze (że dostałeś mniej niż jest to wykazane w dokumentach).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości