Prawo stałego wzrostu entropii

O wszystkim, co nie dotyczy weksli i windykacji, ale - według ciebie - powinno znaleźć się na tym forum
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Prawo stałego wzrostu entropii

Post autor: Lech » 23 lis 2010, 22:52

Mówi się, iż "w układzie termodynamicznie izolowanym w dowolnym procesie entropia nigdy nie maleje" - zgodnie z tym prawem nie możemy wszędzie zaprowadzić porządku. Niepasujące elementy gdzieś musimy wyrzucić - w skali domu - do kosza, w skali osiedla - do śmietnika. W skali kraju mamy więzienia, gdzie umieszczamy tymczasowo niepasujących do społeczeństwa ludzi. Nawet w skali świata istnieją państwa "uporządkowane", jak i te, które nie poddają się zasadom prawa i moralności. Jednak zaprowadzenie porządku na całym świecie (tzw. rząd światowy) jest tak samo niemożliwe, jak wysprzątanie domu bez możliwości wyrzucenia śmieci na zewnątrz. Chyba, że zaczniemy wyrzucać niepasujące elementy w kosmos...

Dlatego na tym dość specjalistycznym forum będą istniały dwa (*) działy - jeden do dyskusji w temacie weksli, drugi - do wszystkiego innego. Ważne, żeby Hydepark był, bez tego główny dział forum z definicji podlegałby ciągłemu wzrostowi entropii ;)

(*)wraz z rozwojem forum, ilość działów zwiększyła się ;)

Pozdrawiam!
Lech
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Prawo stałego wzrostu entropii

Post autor: Palestra » 27 lis 2010, 19:24

Mądrą głowe to i warto poczytac :D
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
radek07
Posty: 26
Rejestracja: 30 lis 2010, 00:46

Re: Prawo stałego wzrostu entropii

Post autor: radek07 » 01 gru 2010, 00:47

nareszcie forum na którym w poważny sposób traktuje się użytkowników-szkoda tylko, że o samych wekslach :( a nie szerzej o zagadnieniach prawnych...

kiedyś było też dobre forum : www.forum.prawnikow.pl ( byłem tam ok. 3 lat - napisałem kilka tysięcy postów, paru osobom pomogłem... )

niestety po zmianie właściciela forum nie można doczekać się jakiejkolwiek odpowiedzi a ludzie odchodzą...

znacie może jakieś forum poruszające tematykę postępowania karnego i cywilnego gdzie można liczyć na kompetentną odpowiedź?

byłbym wdzięczny za linka :)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Prawo stałego wzrostu entropii

Post autor: Lech » 01 gru 2010, 07:35

Możliwość pomocy zależy zapewne od tego jakie masz pytanie.

Duży ruch (w tym i ruch przychodzący na mój blog, bo się i tam porozprzestrzeniały linki do mnie) jest na forumprawne.org.

Jeśli wiesz co to usenet, to możesz spróbować zadać pytanie na pl.soc.prawo
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
radek07
Posty: 26
Rejestracja: 30 lis 2010, 00:46

Re: Prawo stałego wzrostu entropii

Post autor: radek07 » 01 gru 2010, 08:48

Lech pisze:Możliwość pomocy zależy zapewne od tego jakie masz pytanie.

Duży ruch (w tym i ruch przychodzący na mój blog, bo się i tam porozprzestrzeniały linki do mnie) jest na forumprawne.org.

Jeśli wiesz co to usenet, to możesz spróbować zadać pytanie na pl.soc.prawo
dzięki :)
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Prawo stałego wzrostu entropii

Post autor: Palestra » 01 gru 2010, 16:04

Uważam to forum za najlepsze w temacie weksli a blog remitent jest w ogóle niesamowicie przystępny. Panie Leszku świetna robota. Dziękujemy :D
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Prawo stałego wzrostu entropii

Post autor: Lech » 01 gru 2010, 16:38

Co do remitent.pl, to staram się jak mogę, natomiast odnośnie forum, to jego jakość zależy od ciekawych dyskusji, zostało ono założone kilka dni temu, i cieszę się, że jest tu względny ruch, dziękuję wam :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości