Automatyzacja i robotyzacja w produkcji

O wszystkim, co nie dotyczy weksli i windykacji, ale - według ciebie - powinno znaleźć się na tym forum
porto
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018, 10:29

Automatyzacja i robotyzacja w produkcji

Post autor: porto » 27 mar 2019, 10:46

Temat ciekawy, chociaż mało obecny w mediach. A fakty są takie, że krajowy przemysł jest coraz bardziej konkurencyjny, właśnie ze względuna automatyzację czy robotyzację produkcji.
marg
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2018, 11:18

Re: Automatyzacja i robotyzacja w produkcji

Post autor: marg » 29 mar 2019, 11:36

Fakty są takie, że nowoczesne technologie coraz bardziej są wdrażane w przemyśle. Nie ma od tego odwrotu. Odwrót oznaczałby w dużym skrócie, że godzimy się na wyższe ceny czy nawet niższą jakość.
Przez to ilość osób pracujących w branżach produkcyjnych będzie się zmniejszała. Po co zatrudniać ludzi, skoro można zatrudniać roboty?
Bot i sztuczna inteligencja już teraz są obecne, więc co będzie w przyszłości - link do artykułu w który zostało to trochę szerzej opisane.
pakito
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2019, 16:44

Re: Automatyzacja i robotyzacja w produkcji

Post autor: pakito » 23 kwie 2019, 16:45

Brzmi to dosc sensownie.
walter
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2019, 16:21

Re: Automatyzacja i robotyzacja w produkcji

Post autor: walter » 27 kwie 2019, 16:46

Pamietam jeszcze jak kilkanascie lat temu moj znajomy twierdzil, ze nie moze doczekac sie takiej wizji swiata gdzie to maszyny beda automatyzowaly wszelkie prace. Wlasciwie to dlugo na to nie musial czekac bo jestesmy technologicznie na bardzo wysokim poziomie rozwoju. Sztuczna inteligencja szybko znajduje swoje miejsce w kluczowych obszarach dzialalnosci wszelkich biznesow. Z informacji opublikowanych przez niezalezne firmy badajace ten rynek wychodzi jeden wniosek - ponad 25% wszystkich wydatkow przypada wlasnie na implementowanie tej technologii. Kluczowym jej aspektem nie jest wcale imitowanie dzialania ludzkiego myslenia, a cos znacznie wiecej. Rozszerzenie go o efektywne przetwarzanie i precyzyjna analize danych umowzliwiajace skuteczniejsze podejmowanie decyzji. Oczywiscie do dzialania tego potrzebna jest duza moc obliczeniowa, to zostalo rozwiazane w postaci chmury. W sieci jest pare miejsc gdzie mozna poczytac wiele ciekawych artykulow na ten temat np. aibusiness.pl - https://aibusiness.pl moze posluzyc za przyklad. Temat fascynujacy dla wszystkich zwiazanych z branza informatyczna.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość