Strona 1 z 1

Poczytalność prokuratora:)

: 10 lis 2015, 16:06
autor: janwit82
Prokurator ukradł batoniki i krem. Nie poniósł kary
Dzisiaj, 10 listopada (13:33)
Jak donosi TVN24, prokurator ze Żnina (woj. kujawsko-pomorskie), który w listopadzie 2014 roku schował do kieszeni dwa batoniki i krem w jednym z dyskontów, nie poniesie dyscyplinarnej kary za swój czyn. Prokuratura orzekła, że w chwili kradzieży był niepoczytalny.

Może się okazać, że prokurator dostanie jeszcze odszkodowanie, bo przez rok dostawał zaniżoną pensję.Ze względu na niską wartość skradzionych przedmiotów (kosztowały 14,70 złotych), czyn zakwalifikowany jest jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Jako prokurator mężczyzna posiada immunitet i nie został ukarany za swój czyn.

Pomimo orzeczenia niepoczytalności, prokurator nadal pracuje. - Można być poczytalnym w odniesieniu do pewnych zdarzeń, a do innych zdarzeń popełnionych w tym samym czasie i miejscu już nie - twierdzi Mariusz Marciniak z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.
http://fakty.interia.pl/kujawsko-pomors ... Id,1919772

Re: Poczytalność prokuratora:)

: 12 maja 2017, 20:11
autor: Monikas
Kleptoman ;). Czy to prokurator, czy ktokolwiek inny, to nie potrzebny mu immunitet, bo to jest niska szkodliwość czynu poniżej 200 zł, więc byłoby tak samo jakby to nie był prokurator to nikt by o tym nawet nie wspomniał.

Swoją drogą nie wiedziałam, że prokuratorzy też mają immunitety.

Re: Poczytalność prokuratora:)

: 15 lis 2017, 15:05
autor: Robert Grabowski
Ciekawe ilu złodziei niebędących prokuratorami ani sędziami również za niepoczytalnych w chwili popełnienia czynu uznano.