Cwaniactwo firm chwilówkowych

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
HaPe
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2013, 08:36

Cwaniactwo firm chwilówkowych

Post autor: HaPe » 10 cze 2014, 13:29

Witam, czy firmy chwilówkowe wycwaniły się w jakiś sposób w uniemożliwianiu odstąpienia od umów pożyczkowych? Pytam z ciekawości, bo pokątnie interesuję się daną tematyką.
Zbieram weksle kolekcjonerskie (przedawnione, pokreślone lub czyste druki). Masz jakiś i chcesz sprzedać lub oddać za piwo? Pisz :)
Galeria weksli: https://picasaweb.google.com/1020051503 ... directlink
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Cwaniactwo firm chwilówkowych

Post autor: Lech » 10 cze 2014, 13:40

Jeśli się interesujesz, to na pewno nam tu opiszesz:

- co jest podstawą do możliwości odstąpienia od umowy pożyczki
- kiedy od umowy pożyczki można odstąpić, a kiedy nie można
- jak powyższe regulacje mają się do oferowanych przez firmy pożyczkowe umów
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
jarekadam33
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2015, 07:12

Re: Cwaniactwo firm chwilówkowych

Post autor: jarekadam33 » 03 sty 2016, 12:11

To moze ja odpowiem czytam ksiazke o wekslach juz nie jestem zielony. Pozyczkobiorca ma prawo bez podania przyczyny do odstapienia od umowy pozyczki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy Pozyczkobiorca powinien przed terminem 14 dni wyslac listem poleconym oswiadczenie o odstapieniu od umowy I oczywiscie powinien zwrocic pozyczke w terminie do 30 dni To nie dotyczy prawa wekslowego nie ma takiej mozliwosci
Tetyda
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:10

Re: Cwaniactwo firm chwilówkowych

Post autor: Tetyda » 19 sty 2017, 20:17

Przeczytałam kilka regulaminów na temat chwilówek i nie znalazłam w nich informacji, że klient nie ma możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Z tego co się orientuje, to są teraz wyższe obostrzenia w związku z nową http://finansowaparabola.pl/maksymalne- ... yczek.htmli wśród firm pożyczkowych nie ma już takich patologii.
Robert Grabowski
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2017, 15:02

Re: Cwaniactwo firm chwilówkowych

Post autor: Robert Grabowski » 16 lis 2017, 10:44

Tetyda pisze:
19 sty 2017, 20:17
nie znalazłam w nich informacji, że klient nie ma możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni.
Taki zapis nie miałby mocy prawnej a ponadto za coś takiego można oberwać od UOKiK (bo z pewnością niejeden pożyczkobiorca nie wie o prawie odstąpienia od umowy).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości