Postępowanie nakazowe z weksla

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
przemek2909
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2013, 20:08
Kontaktowanie:

Postępowanie nakazowe z weksla

Post autor: przemek2909 » 08 mar 2014, 12:06

Złożyłem pozew do Sądu na podstawie samego weksla i zawnioskowałem o nadanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Sporządziłem go zgodnie ze wskazówkami ze strony "remitent.pl". Mam 2 pytania formalne :

1. Czy w nazwie pozwu musi być umieszczonjy tytuł : "POZEW W POSTĘPOWANIU NAKAZOWYM"? Czy standardowo tak jak każdy pozew?
2. Czy muszę dołączać jakiś wniosek do pozwu? Ja wpisałem tylko w polu nr. 8 w pozwie, że wnioskuję o wydanie nakazu zapł. w post. nakazowym.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Postępowanie nakazowe z weksla

Post autor: Lech » 08 mar 2014, 16:58

przemek2909 pisze:1. Czy w nazwie pozwu musi być umieszczonjy tytuł : "POZEW W POSTĘPOWANIU NAKAZOWYM"? Czy standardowo tak jak każdy pozew?
Nie jest obowiązkowe zatytułowanie tak pozwu.
2. Czy muszę dołączać jakiś wniosek do pozwu? Ja wpisałem tylko w polu nr. 8 w pozwie, że wnioskuję o wydanie nakazu zapł. w post. nakazowym.
Pole 8. jest właśnie takim wnioskiem, nie musi on [wniosek] przybierać odrębnego pisma.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości