Egzekucja od osoby mieszkającej z rodziacami.

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
przemek2909
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2013, 20:08
Kontaktowanie:

Egzekucja od osoby mieszkającej z rodziacami.

Post autor: przemek2909 » 28 gru 2013, 14:52

Spotkałem dzisiaj znajomego, i "chwalił" mi się że leci właśnie do Sądu Rejonowego bo dostał wyrok za jakieś tam narkotykowe wybryki. Pytał mnie o parę spraw i na te na które znałem odpowiedź to odpowiedziałem ale jest tutaj kwestia taka że on nie pracuje, więc w razie czego komornik nie będzie mógł potrącić pieniędzy z wynagrodzenia ani z konta bankowego.

Czy możliwa więc jest sytuacja że komornik dostałby zlecenie na egzekucję z ruchomości? Co w takim przypadku? Czy może wejść do mieszkania rodziców gdzie znajomy jest tylko zameldowany i tam szukać "skarbów"??? Jakie są jeszcze inne opcje?

Pozdr.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5523
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Egzekucja od osoby mieszkającej z rodziacami.

Post autor: Lech » 28 gru 2013, 15:12

Przede wszystkim można prowadzić egzekucję z ruchomości będących we władaniu dłużnika w miejscu jego zamieszkania. Jednak jeśli nic nie ma i nigdzie nie pracuje, to egzekucja może być nieskuteczna. Do czasu, za 5, 10 lat może się dłużnikowi polepszy i wówczas będzie "jak znalazł", ważne aby co pewien czas ponawiać egzekucję, aby nie dopuścić do przedawnienia.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości