Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: silentlex » 16 sie 2013, 19:52

Podczas zajęcia ruchomości na życzenie dłużnika komornik nakazał mi jako wierzycielowi wyłączenie telefonu komórkowego i uprzedził, iż nie wyraża zgody na nagrywanie czynności za pomocą urządzeń audiowizualnych ( czego wcale nie miałem zamiaru czynić -było to na wskutek sugestii dłużnika jakoby "nagrywam ludzi na kamerę na mieście" Telefon ( wyłączony) znalazł się na stole obok protokołu spisywanego przez komornika . Gdy tylko dłużnik to zobaczył zaczął w obecności komornika mnie zniesławiać a ponadto wielokrotnie mi ubliżył. Polecenie komornika wyłączenia telefonu i zakaz korzystania z urządzeń audiowizualnych na moje żądanie ( powiedziałem, że nie podpiszę bez tego protokołu ) zostały ujęte w protokole czynności. Samo zajęcie zostało przeprowadzone w sposób skandaliczny- komornik odmówił przeszukania mieszkania a zajął tylko to co "pokazałem mu pacem " a stało na wierzchu. Odmówił zajęcia m.in. nowej lodówki za ok. 1800 zł, twierdząc, że mogę sobie pisać na niego skargę ( jest to bezczelność z jego strony bowiem wielokrotnie widziałem na jego licytacjach właśnie lodówki i to wycenione do 100 zł ). " Nie potrafił" też wycenić pierścionka, wmawiając mi, iż taka wycena przez biegłego kosztuje kilkaset złotych ( po awanturze zajął ale bez wyceny ). W ten sam dzień złotnik u którego byłem ( 150 m od siedziby komornika ) powiedział mi, ze wycenę taką zrobi za 10-20 zł ( na fakturę ). Podczas całej czynności odnosiłem wrażenie, że komornik wręcz działa na korzyść dłużnika, który ma 12 wierzycieli ( banki, gmina ) i jedynym sposobem na wyegzekwowanie czegokolwiek jest właśnie zajęcie ruchomości.
Czy w świetle art. 231 kk komornik przekroczył swoje uprawnienia nakazując mi wyłączenie telefonu i oddanie go w "depozyt" podczas czynności zajęcia ruchomości ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: Lech » 16 sie 2013, 22:37

Nie znam przepisu zakazującego nagrywać na dyktafon przebiegu egzekucji. Ogólnie na takie zachowanie, w tym i na odmowy dokonania zajęć, można pisać skargi, ale czy nie prościej zmienić komornika?
(Podaj miasto i inicjały komornika, będzie wiadomo kogo unikać).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: silentlex » 17 sie 2013, 11:40

To nie takie proste Lechu z tą zmianą komornika ze względu na zbieg egzekucji ( prowadzi już w stosunku do tego samego dłużnika wcześniej wszczęte egzekucje przez innych wierzycieli a więc i moja do niego trafi ). Nie wiem czy mogę podać dane identyfikujące tego komornika, wprawdzie wszystko co napisałem to szczera prawda ale znając jego podejście do wierzycieli może wytoczyć mi sprawę o naruszenie dóbr osobistych. Mogę podać jego dane gdy ktoś o to zapytana maila : userxxxx@wp.pl

Oczywiście wiem, że nagrywanie swoich rozmów z innymi osobami nie jest zabronione żadnym przepisem i pan komornik może sobie rozkazywać ale swoim dzieciom ( nawet nie podwładnym ) ale na pewno nie wierzycielowi ! Otwartą kwestią pozostaje tylko podciągniecie tego pod 231 kk ?

Skargę napiszę oraz zrobię "prywatkę" dłużnikowi za zniesławienie i znieważenie a pan komornik straci kilka dni na składanie zeznań w charakterze świadka ( a jak nakłamie to mam dla niego (nie)miłą niespodziankę, która pamięć mu odświeży ale z wyrokiem z art. 233 kk pożegna się on już z zawodem, nie to , ze jestem mściwy ale on tak postępuje prawie zawsze z wierzycielami, broniąc "ubogich" dłużników, którzy kpią w żywe oczy z wierzycieli ).
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: Lech » 17 sie 2013, 13:48

Zbieg egzekucji następuje, jeśli tę samą rzecz chcą zająć różni komornicy. Zatem fakt, że komornik prowadzi egzekucję z banku, wynagrodzenia za pracę itd. nie stoi na przeszkodzie prowadzeniu przez innego komornika egzekucji wobec ruchomości (nie zajętych przez pierwszego komornika) i nie będzie to stanowiło zbiegu egzekucji. To, co nie zostało zajęte w mieszkaniu może zatem zostać zajęte przez innego komornika.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: silentlex » 17 sie 2013, 21:21

Jest zajęta emerytura na poczet 12 egzekucji a mojej 13-nastej przez tegoż komornika. Nie mam drugiego tytułu wykonawczego aby zlecić egzekucję z ruchomości innemu komornikowi, ponadto w moim mieście jest tylko 2 komorników i raczej jeden drugiemu nie wchodzi w paradę ( nawet gdybym pokusił się o uzyskanie drugiego tytułu wykonawczego, o ile sąd wydałby taki na same ruchomości, to raczej ten drugi zrobi wszystko aby nie egzekwować a egzekucja przez komornika spoza rewiru nie wchodzi w grę bo za mało tych ruchomości aby mu dodatkowo płacić ).
domicyliat
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:04

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: domicyliat » 23 sie 2013, 20:00

trochę off-top, ale żeby wlać nieco optymizmu w serca wierzycieli powiem, że dzisiaj spędziłem ponad godzinę u komornika w sprawie moich kilku dłużników i było bardzo miło (zwłaszcza że kilka dni wcześniej zajął jednemu z dłużników konto nie znane innym wierzycielom :) i wpadło 4k ], komornik jest profesjonalny dlatego zlecam mu wszystkie egzekucje poniżej 52 równoleżnika :]- bo pole działa skutecznie nie tylko w swoim rewirze.

A rada jest taka żebyś spróbował u komorników z sąsiedniego miasta albo najbliższego wojewódzkiego - może tam znajdziesz pasjonatów swojego zawodu, którzy wykazują się inicjatywą aby zaspokoić wierzyciela.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: Lech » 23 sie 2013, 20:11

Jak komornik taki dobry, to nie krępuj się, tylko wal śmiało który to, na pewno wielu tutaj chętnie skorzysta z polecenia :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
money
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: money » 27 sty 2014, 20:54

Wedle mnie komornik przekroczył uprawnienia i jest możliwość złożenia na niego skargi o ile ktoś oczywiście ma na to ochotę.
W każdej chwili może zdarzyć się coś niespodziewanego, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Przekroczenie uprawnień przez komornika ?

Post autor: Palestra » 27 sty 2014, 21:35

Lech pisze:Jak komornik taki dobry, to nie krępuj się, tylko wal śmiało który to, na pewno wielu tutaj chętnie skorzysta z polecenia :)
Zgadzam się z Lechem - Stop Obłudzie Komorników :)
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości