przewlekłość rozpatrzenia skargi na czynności komornika

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

przewlekłość rozpatrzenia skargi na czynności komornika

Post autor: silentlex » 28 kwie 2013, 11:14

Od 2 miesięcy mój SR nie rozpatrzył skargi mojego dłużnika na czynność komornika zajęcia ruchomości ( skutecznie blokuje to prowadzoną egzekucję -brak oryginału tytułu wykonawczego przesłanego wraz z skargą dłużnika do sądu ).
Chcę złożyć skargę na przewlekłość postępowania przed SR ale po części wina jest i komornika ( długo zwlekał, ok. 2 tygodni, z odpowiedzią do sądu a winien to zrobić w 3 dni ). Obecnie sędzia nie wyznaczył nawet terminu rozpatrzenia w/w skargi bo orzeka czasowo w innym wydziale a teraz wiadomo -"majówka" -wszyscy na urlopach :).
Zastanawia mnie czy w przypadku uznania przewlekłości przez SO ewentualne odszkodowanie zapłaci tylko SR czy też komornik z powodu w/w opóźnienia w odpowiedzi do sądu?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5828
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: przewlekłość rozpatrzenia skargi na czynności komornika

Post autor: Lech » 28 kwie 2013, 19:24

Ja się nad tym nie zastanawiałem ;)

Bez brania jakiejkolwiek odpowiedzialności za odpowiedź ;) uznałbym, że za przewlekłość płacić ma sąd, ponieważ to sprawa w sądzie jest przewlekła. Jednakże tutaj mam dwie uwagi:

- czy dwa miesiące to w polskich realiach przewlekłość?
- fakt, że sprawa się przedłuża z uwagi na nieterminowe odpowiedzi komornika tym bardziej wskazuje, że sąd jest mniej winny (niewinny) przewlekłości.

To, jak może odpowiadać komornik, to ewentualna kara ze strony sądu za spóźnione odpowiedzi.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości