wierzyciel w charakterze licytanta

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

wierzyciel w charakterze licytanta

Post autor: silentlex » 10 wrz 2011, 15:18

Jako wierzyciel mam prawo brać udział w licytacji ruchomości w charakterze licytanta. W przypadku gdy wygrałbym licytację to co dalej ? Czy mam wpłacić pieniądze za wylicytowany towar ( które otrzymam z powrotem pomniejszone o 15 % prowizji komornika ) czy też byłaby możliwość załatwić to "bezgotówkowo" ( odliczając wylicytowaną kwotę od zadłużenia ) ?

( oczywiście po drugiej licytacji mógłbym przy braku licytantów przejąć ruchomość na własność ale zależy mi na dwóch rzeczach : 1. przyspieszyć to kupując na pierwszej licytacji 2. osobiście "podbijać" cenę ruchomości gdyby dłużnik "podstawił" swojego licytanta )
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

Re: wierzyciel w charakterze licytanta

Post autor: silentlex » 11 wrz 2011, 10:09

Czy mam wpłacić pieniądze za wylicytowany towar ( które otrzymam z powrotem pomniejszone o 15 % prowizji komornika ) czy też byłaby możliwość załatwić to "bezgotówkowo" ( odliczając wylicytowaną kwotę od zadłużenia ) ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wierzyciel w charakterze licytanta

Post autor: Lech » 11 wrz 2011, 19:04

Nie zastanawiałem się nad tym problemem, jeśli w przepisach nic nie ma, to trzeba by się spytać jakiegoś komornika :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości