uprzedzenie dłużnika o terminie zajęcia ruchomości

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

uprzedzenie dłużnika o terminie zajęcia ruchomości

Post autor: silentlex » 01 sie 2011, 18:23

Czy komornik ma prawo uprzedzić dłużnika o terminie zajęcia ruchomości?

( dzisiaj pani asesor poinformowała mnie, że dzwoniła do dłużniczki aby "ustalić" z nią termin zajęcia ruchomości-na moje pytanie po co to "ustalanie"-odpowiedź: "żeby zastać ją w domu" -coś tu chyba nie tak ?)
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: uprzedzenie dłużnika o terminie zajęcia ruchomości

Post autor: Palestra » 01 sie 2011, 19:00

Z tego co wiem to on jest zobowiązany wysłac list do dłużnika o planowanej egzekucji.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

Re: uprzedzenie dłużnika o terminie zajęcia ruchomości

Post autor: silentlex » 01 sie 2011, 19:10

Palestra pisze:Z tego co wiem to on jest zobowiązany wysłac list do dłużnika o planowanej egzekucji.
tak-wysyła postanowienie o zajęciu ale żeby podać dzień i godzinę...?
a może jeszcze niech pomoże wynosić ruchomości do sąsiada :/ a potem zdziwienie, że nie ma co zajmować...?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: uprzedzenie dłużnika o terminie zajęcia ruchomości

Post autor: Lech » 01 sie 2011, 19:49

Generalnie w informacji o wszczęciu egzekucji (wysyłanej do dłużnika) podaje się z jakich składników majątkowych wierzyciel chce się egzekwować, i wówczas dłużnik już wie, że wierzyciel wnioskował - na przykład - o egzekucję z ruchomości. Zatem sam fakt chęci prowadzenia egzekucji z nieruchomości nie jest tajemnicą dla dłużnika.

Natomiast o umawianiu się na zajęcia nieruchomości komornika z dłużnikiem to rzeczywiście słyszę po raz pierwszy. Faktycznie uważam, że nie powinno to mieć miejsca, ponieważ dłużnik wówczas o wiele łatwiej może ukryć swój majątek. Z drugiej strony - taka rozmowa nieraz przyniesie więcej dobrego niż faktyczne zajęcie.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości