Cesja wierzytelności.

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Cesja wierzytelności.

Post autor: wromek » 05 sie 2015, 09:21

Witam,
moja dziewczyna uzyskała nakaz zapłaty i chce mi to "sprzedać" abym mógł dopisać dłużnika do KRD ze swojego konta.
Jest możliwa cesja na mnie bez umarzania/zawieszania sprawy u komornika?

Pozdrawiam, wromek
Pozdrawiam, wromek
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Cesja wierzytelności.

Post autor: Lech » 05 sie 2015, 09:32

Nie sądzę - musisz mieć nową klauzulę na siebie, a aby ją uzyskać, musisz wydobyć tytuł od komornika. Komornik musiałby Ci "wypożyczyć" tytuł przy toczącej się egzekucji. Ale i tak pozostaje problem, że do czasu uzyskania nowej klauzuli (a czasem to parę miesięcy trwa) egzekucję prowadziłby niewierzyciel.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Cesja wierzytelności.

Post autor: wromek » 05 sie 2015, 09:37

Lech pisze:Nie sądzę - musisz mieć nową klauzulę na siebie, a aby ją uzyskać, musisz wydobyć tytuł od komornika. Komornik musiałby Ci "wypożyczyć" tytuł przy toczącej się egzekucji. Ale i tak pozostaje problem, że do czasu uzyskania nowej klauzuli (a czasem to parę miesięcy trwa) egzekucję prowadziłby niewierzyciel.
Ale ja nie chcę nowej klauzuli. Moja dziewczyna potrzebuje kasy i chce mi sprzedać wierzytelność teraz za śmieszne pieniądze a w razie skutecznej egzekucji przez komornika ona zobowiązuje się przekazać mi całą zwindykowaną kwotę :) I co teraz? :)
Pozdrawiam, wromek
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Cesja wierzytelności.

Post autor: Lech » 05 sie 2015, 09:40

Skoro chce ci sprzedać wierzytelność, to nie może sama dalej prowadzić egzekucji, ponieważ nie będzie już wierzycielem.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Cesja wierzytelności.

Post autor: wromek » 05 sie 2015, 09:43

Lech pisze:Skoro chce ci sprzedać wierzytelność, to nie może sama dalej prowadzić egzekucji, ponieważ nie będzie już wierzycielem.
Dzięki.
Pozdrawiam, wromek
deputo
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2015, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Cesja wierzytelności.

Post autor: deputo » 10 lut 2016, 10:41

wromek, założenie konta w KRD dla konsumenta kosztuje grosze, może lepiej w ten sposób załatwić temat, niż bawić się w zmianę wierzyciela?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości