Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: wromek » 25 kwie 2015, 05:47

Witam,
mam nietypową sytuację. W marcu 2015 "musiałem" zawrzeć ugodę przed sądem karnym z prywatnego oskarżenia o znieważenie w internecie art 216 kk. Zgodziłem się w niej m.in. na zapłatę kwoty tyt. zwrotu kosztów procesu. O powstałej wierzytelności "dowiedział" się urząd skarbowy skarżącego a że miał on tam zaległości to zajął całą wierzytelność. Skarżący oczywiście nie odbiera żadnych pism z US więc nie wiedział, że ta kwota mu nie wpłynie i oddał sprawę do komornika. Nie zdążyłem odebrać od komornika informacji o wszczęciu postępowania i pismo wróciło jako nieodebrane w terminie. Wczoraj zadzwoniłem do komornika i powiadomiłem o adresie do doręczeń. I teraz mam kilka pytań :)

1. Czy komornik może od razu po wszczęciu prowadzić egzekucję czy musi mnie ponownie powiadomić pod prawidłowym adresem (pani sekretarka odebrała ode mnie telefonicznie zmianę adresu do doręczeń i powiedziała że wyśle ponownie informację o wszczęciu egzekucji i wezwanie do złożenia wyjaśnień)?

2. Czy jak wyślę komornikowi kopię zajęcia wierzytelności przez US to mogę od razu wnieść o umorzenie egzekucji jako bezzasadnej czy też może on nadal prowadzić egzekucję aby przekazać pieniądze USowi (pani sekretarka sugerowała że tak postąpią)?

3. Czy mogę ew. wnieść do komornika o przerzucenie kosztów egzekucji na skarżącego gdyż był prawidłowo powiadomiony o zajęciu wierzytelności przez US (doręczenie zastępcze) a mimo to złożył wniosek o egzekucję?

Z góry dzięki za odpowiedzi i oczywiście stawiam flaszkę za sensowną pomoc ;)

Pozdrawiam, wromek
Pozdrawiam, wromek
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: Lech » 25 kwie 2015, 07:06

1) Komornik powiadamia, ale wraz z tym od razu prowadzi egzekucję

2) Musisz sprawę traktować tak, jakby wierzyciel dochodził już zapłaconego roszczenia, czyli powództwo przeciwegzekucyjne, pamiętaj o terminach.

3) Tak będzie, jeśli wykażesz bezpodstawność egzekucji.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: wromek » 25 kwie 2015, 07:27

Lech pisze:1) Komornik powiadamia, ale wraz z tym od razu prowadzi egzekucję

2) Musisz sprawę traktować tak, jakby wierzyciel dochodził już zapłaconego roszczenia, czyli powództwo przeciwegzekucyjne, pamiętaj o terminach.

3) Tak będzie, jeśli wykażesz bezpodstawność egzekucji.
Dzięki za szybką reakcję ;)

Na razie pani sekretarka powiedziała, że nic nie jest robione poza zawiadomieniem co pewnie nie znaczy, że zaraz czegoś nie zaczną.

To jakie to terminy? Od tego pisma, którego nie odebrałem czy od tego, które dopiero ma do mnie przyjść? Jak złożę powództwo przeciwegzekucyjne to wstrzymuje egzekucję czy nie?
Może wpłacić do komornika kwotę wierzytelności i potem walczyć dalej czy jak? Nie chcę, żeby mi rozesłał po bankach
zajęcia bo mi mogą kredyty powypowiadać.

Dzięki, wromek
Pozdrawiam, wromek
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: Lech » 25 kwie 2015, 08:24

Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: wromek » 25 kwie 2015, 08:52

Dzięki za linka. Jednak mam pytanie dot. terminów. Czy zostałem prawidłowo powiadomiony pierwszym pismem, które na 99% było skierowane do mnie z błędnym nazwiskiem na adres pod, którym nie mieszkam? Prawidłowy adres podałem w piątek w rozmowie telefonicznej-podałem też pesel (nie zepsułem czegoś?) Czy powiadomienie będzie biec od otrzymania pisma od komornika na prawidłowy adres? Wniosek do komornika był przedwczesny aczkolwiek sam tytuł zasadny-dlatego chcę zakwestionować koszty. Jest na to szansa?

Pozdrawiam, wromek
Pozdrawiam, wromek
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: Lech » 25 kwie 2015, 09:01

Wromek, będziesz gadał, czy działał? Masz problem faktyczny, czy pracę licencjacką piszesz? Zrób to, co trzeba tak szybko jak się da, i opisz efekt na grupie :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: wromek » 25 kwie 2015, 11:16

Lech pisze:Wromek, będziesz gadał, czy działał? Masz problem faktyczny, czy pracę licencjacką piszesz? Zrób to, co trzeba tak szybko jak się da, i opisz efekt na grupie :)
Jasne :)
Pozdrawiam, wromek
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: wromek » 29 kwie 2015, 11:43

Aktualny stan sprawy: Wpłaciłem komornikowi 2526 zł (kwota ugody 1800). Komornik przyznał zastępstwo w egzekucji radcy prawnemu na kwotę 300 zł - niemało nie? ;) I mam obiecane przez komornika, że kasa pójdzie do USu a nie do wierzyciela-Us kontaktował się już z komornikiem w tej sprawie i mają już wszystko ustalone ;) Jeśli faktycznie tak się stanie to chociaż mała pociecha, że złodziej nie dostanie dodatkowego odszkodowania za swoje czyny (w sensie dosłownym bo spłata jego długu w US to i tak jakby dostał kasę-ale to zawsze jakaś mała dla mnie pociecha).

Pozdrawiam, wromek
Pozdrawiam, wromek
wromek
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:53
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: wromek » 17 gru 2020, 08:58

I, po latach, aktualizacja.
Sprawa się zakończyła tak, że złotóweczka nie poszła do złodziejaszka, wszystko zgarnął US.

Dzięki, pozdrawiam, wromek
Pozdrawiam, wromek
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ugoda w sądzie karnym a sprawa u komornika-nietypowe.

Post autor: Lech » 17 gru 2020, 12:23

Czyli drugi złodziej :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości