Pismo od komornika

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Pismo od komornika

Post autor: EFF » 20 wrz 2014, 20:06

Witam właśnie dziś odebrałem list od komornika a mianowicie

Otrzymałem Nakaz zapłaty (4 mc temu) jest klauzula i leżał sobie w szafce , tydzień temu złożyłem pozew do komornika o egzekucję , dłużnik odebrał informację od komornika o zajęciu Pensji + Renty , dłużnik udał się do komornika z informacją "że to jest oszustwo i że ma wstrzymać egzekucję"


a Pani komornik wysłała mi pismo że mam się ustosunkować do twierdzeń dłużnika pod rygorem wstrzymania egzekucji ....




P.S. Nakaz Odebrał Dłużnik w miejscu zameldowania nie złożył zarzutów nic , teraz mam pytanie co ja mam temu "Walniętemu" komornikowi odpisać ?, czy każdy dłużnik może od tak iść sobie powiedzieć coś podobnego ?..
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pismo od komornika

Post autor: Lech » 20 wrz 2014, 20:16

Dziwne zachowanie komornika. Odpisać, że zgodnie z nadaną klauzulą żądasz kontynuowania egzekucji, jeśli dłużnik ma jakieś "ale" niech składa powództwo przeciwegzekucyjne.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Pismo od komornika

Post autor: EFF » 20 wrz 2014, 20:20

Ok Dzięki , Ale Komornika do mnie jak przyszedłem zaniosłem nakaz na 1258,91 PLN i składając wniosek wskazałem Egzekucję z renty i pensji , a komornik do mnie czy dłużnik nie ma mieszkania , ja mówię że ma a on zęby zlecił egzekucję z Mieszkania , ja mówię ale o 1258,91 PLN ? a on do mnie że nie ma nic w KPC o minimalnym zadłużeniu więc można egzekucję robić za 100 zł nawet , boże taki komornik to nie wiem wg serca nie ma jak można zabrać komuś dobytek życia za taką kwotę .
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Pismo od komornika

Post autor: EFF » 20 wrz 2014, 20:20

a co to jest to "powództwo przeciwegzekucyjne" ile ma czasu na złożenie takiego czego (dłużnik)
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Pismo od komornika

Post autor: Palestra » 20 wrz 2014, 20:21

Zmień komornika jeśli ten nie zna prawa.
W klauzuli wyraźnie jest napisane: poleca wszystkim organom, urzędom oraz osobom, których to może dotyczyć, aby postanowienia niniejszego tytułu wykonały....
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pismo od komornika

Post autor: Lech » 20 wrz 2014, 20:24

O powództwie przeciwegzekucyjnym możesz poczytać w kpc.

Co do mieszkania - komornik ma zasadniczo rację - warto się chociaż wpisać do hipoteki, a próbować egzekwować z czegoś innego, jak się nie uda, to nie będzie potem niespodzianki, że dłużnik pozbędzie się nieruchomości. Natomiast jeśli to miałaby być jedyna forma egzekucji, to średnio opłacalna (w przypadku istnienia innych możliwości), bo same zaliczki na takie czynności to w praktyce grube tysiące zł.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
HaPe
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2013, 08:36

Re: Pismo od komornika

Post autor: HaPe » 14 paź 2014, 09:34

Ale ostatecznie, gdyby komornik zlicytował mieszkanie dla 100zł to i tak koszty poniósłby ostatecznie dłużnik, tj. byłyby odciągnięte od wartości sprzedaży mieszkania.
Zbieram weksle kolekcjonerskie (przedawnione, pokreślone lub czyste druki). Masz jakiś i chcesz sprzedać lub oddać za piwo? Pisz :)
Galeria weksli: https://picasaweb.google.com/1020051503 ... directlink
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pismo od komornika

Post autor: Lech » 14 paź 2014, 09:42

@Hape - no tak, ale same odsetki z lokaty bankowej od tego, co wierzyciel założy i potem odzyska po kilku latach przekroczą te 100zł, więc z ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca się, możemy takie zachowanie rozpatrywać tylko jako "dla zasady".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości