Rozszerzenia klauzuli na wspołmałżonka

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
Jacek
Posty: 178
Rejestracja: 27 gru 2013, 08:59

Rozszerzenia klauzuli na wspołmałżonka

Post autor: Jacek » 18 lut 2015, 15:01

Witam, potrzebuje dość pilnie porady
Pozwałem dłużnika z weksla, nakaz został wydany i klauzula też.
Po bezskutecznej egzekucji wniosłem o rozszczerzenie klauzuli na majatek wspólny (żona wyraziła zgodę na wystawienie weksla), za pierwszym razem pozwałem tylko wystawce, bez rozszerzenia klauzuli na majatek wspołny.

Sąd wezwał mnie do przedstawienia dokumentu iż Ci państwo są małżonkami w terminie 7 dni.
Teraz mam problem bo nie wiem co robic

1) zwrócić się do USC wlasciwego dla miejsca zamieszkania dłużnika o udostepnienie odpisu aktu małżeństwa, to wiem. Jednakże czasami USC zwraca wnioski, wykazując iż nie wnioskodawca nie udokumentowal interesu prawnego
Jak udokumentowac interes prawny?
2) dłużnik mieszka daleko ode mnie, wiec wszystkie wnioski bede wysyłal listownie. Na pewno nie wyrobie sie w terminie 7 dni. Co robić? Wnosic do sądu o dłuższy termin?

EDIT
wydaje mi sie, iż samo pismo z sądu o udokumentowanie zawarcia malzenstwa stanowi wystarczający interes prawny
ale ze zalezy mi na czasie nie chce popelnic bledu
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Rozszerzenia klauzuli na wspołmałżonka

Post autor: Lech » 18 lut 2015, 15:17

Interes prawny wykażesz wezwaniem, a do sądu napisz, że prosisz o zawieszenie postępowania do czasu uzyskania przez Ciebie odpisu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Jacek
Posty: 178
Rejestracja: 27 gru 2013, 08:59

Re: Rozszerzenia klauzuli na wspołmałżonka

Post autor: Jacek » 18 lut 2015, 15:22

Dzięki Lechu
jacekm789@gmail.com
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2022, 16:18

Re: Rozszerzenia klauzuli na wspołmałżonka

Post autor: jacekm789@gmail.com » 31 lip 2022, 08:23

>>> jakie macie zalecenia po 9 latach od tego posta ? Co byście zrobili inaczej ? Może na etapie sporządzania umowy, deklaracji, weksla da się coś zrobić co spowodowałoby uniknięcie tej szarpaniny ? (sąd który zmusza obywatela do udowodnienia że są małżonkami !!, wniosek do USC !!). Jak to czytam to wydaje mi się że czytam scenariusz komedii Barei.
Witam, potrzebuje dość pilnie porady
Pozwałem dłużnika z weksla, nakaz został wydany i klauzula też.
Po bezskutecznej egzekucji wniosłem o rozszczerzenie klauzuli na majatek wspólny (żona wyraziła zgodę na wystawienie weksla), za pierwszym razem pozwałem tylko wystawce, bez rozszerzenia klauzuli na majatek wspołny.
Sąd wezwał mnie do przedstawienia dokumentu iż Ci państwo są małżonkami w terminie 7 dni.
>>>> Czy na etapie sporządzania umowy, deklaracji, weksla da się coś zrobić, zapisać aby potem nie biegać po urzędach >
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości