Umorzenie egzekucji - co dalej ?

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
salut

Umorzenie egzekucji - co dalej ?

Post autor: salut » 04 wrz 2018, 18:59

Dostałem pismo od komornika o tym, że chce umorzyć egzekucję, są w nim wyszczególnione działania które podjął.
- sprawdzenie US brak podatków do zwrotu i nadpłat
- prowadzona działalność
- CEPIK - brak aut
- brak darowizn
- sprawdzenie w OGNIVO i zajęcie rachunków w bodajże 7 bankach (brak kwot i zbieg egzekucji).

Mimo to jestem pewien, że mój dłużnik przebywa na terytorium Polski i dalej robi lewe interesy, z tym że gotówkę pewnie przyjmuje na cudze konto lub do ręki.
Wiem też że kiedyś kupował kilkanaście drogich sprzętów biurowych bo jako "zabezpieczenie" okazywał mi fakturę na nie.

Co mogę zrobić aby nie zostawić tak tej sprawy?
Wniosek do sądu o ujawnienie majątku?
Zawiadomienie o oszustwie ? (można by próbować udowodnić, że robił to świadomie i z premedytacją skoro oszukał kilka innych osób).
Wpis do KRD / ERIF / BIK ?
Ile można liczyć % kwoty za sprzedaż długu ?

Z tego co wyczytałem to najlepiej udać się do kolejnego komornika za ok 3 lata i ponownie złożyć wniosek o egzekucję + egzekucję opłat poniesionych u obecnego komornika.
Dzięki za pomoc
rad

Re: Umorzenie egzekucji - co dalej ?

Post autor: rad » 09 paź 2018, 17:30

Jak dostałem pismo od komornika, o umorzeniu egzekucji, napisałem do prawnika, co robić.
Nie odpuszczać. Poczekać, 5-8 lat. Licznik bije, odsetji rosną. Dłużnik kiefyś pójdzie na rentę/emeryturę.
Jeżeli ma np. mieszkanie, to w razie jego zejścia, rodzina dziedziczy dobytek z długami.
salut

Post autor: salut » 09 paź 2018, 20:31

no gdzieś doczytałem, żeby co 3 lata skladać do komornika. Myslę nad KRD.
Osoba jest młoda ale rodziców ma w wieku podeszłym i mają dom.

Ciekawe tylko że komornik zajął konta po 1 mc odpisał że są puste i je zwalnia.... i jeszcze chciał dopłaty ode mnie ehh...
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: Lech » 10 paź 2018, 22:16

salut pisze:
09 paź 2018, 20:31
Ciekawe tylko że komornik zajął konta po 1 mc odpisał że są puste i je zwalnia....
Trochę szybko, normalnie komornik by potrzymał jeszcze parę miesięcy, może by coś wpłynęło. Trzeba było pisać, że chcesz kontynuować z nich egzekucję.
Nie było innego majątku do zajęcia, albo chociaż do poszukania?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
ODPOWIEDZ