zwrot weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
zbyszek
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2014, 11:05

zwrot weksla

Post autor: zbyszek » 12 lip 2014, 11:29

Witam
zatrudniłem się jako kierowca w firmie świadczącej usługi przewozowej, firma ta podpisała umowę z hurtownią spożywczą na przewóz
artykułów spożywczych. Hurtownia zażądała ode mnie wystawienia weksla dla niej o pokryciu kosztów ew. szkód spowodowanych przeze mnie, weksel wystawiłem. Po przepracowaniu kilku dni zrezygnowałem z tej pracy, nie spowodowałem żadnych szkód i poprosiłem o zwrot weksla mija już miesiąc a ja nie odzyskałem weksla. Czy mam się nadal prosić o jego zwrot ? Czuje się poszkodowany, nie wiem co robić aby odzyskać weksel.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: zwrot weksla

Post autor: Lech » 12 lip 2014, 11:33

A w jaki sposób umówiliście się odnośnie zwrotu weksla? Co na ten temat mówi zawarte porozumienie do weksla in blanco? Przepisy nie regulują tej kwestii, pozostawiając te zagadnienia ustaleniom stron.

Jeśli nie istnieją już przesłanki, aby mogło powstać roszczenie, które weksel zabezpieczał, zasadnym jest wówczas zwrot weksla przez posiadacza. W razie odmowy dobrowolnego zwrotu, jedynym rozwiązaniem pozostaje wytoczenie odpowiedniego powództwa o zwrot weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
zbyszek
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2014, 11:05

Re: zwrot weksla

Post autor: zbyszek » 12 lip 2014, 12:05

W treści weksla nie było wzmianki o ewentualnym jego zwrocie, poprosiłem o jego zwrot powiedzieli że zwrócą i do tej pory nic.
Mam obawy ponieważ zrezygnowałem ze względu na zmuszanie mnie przez hurtownie której nie byłem pracownikiem do przewożenia towaru kilkakrotnie przekraczającego ładowność pojazdu (konsekwencje w naszym kraju ponosi kierowca) i do pracy po kilkanaście gadzin na dobę. Jeśli w tej firmie tak postępują to mam moim zadaniem mam uzasadnione obawy co do dalszych losów wystawionego weksla
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: zwrot weksla

Post autor: kutyjka » 15 lip 2014, 07:59

zbyszek pisze:W treści weksla nie było wzmianki o ewentualnym jego zwrocie, poprosiłem o jego zwrot powiedzieli że zwrócą i do tej pory nic.
Mam obawy ponieważ zrezygnowałem ze względu na zmuszanie mnie przez hurtownie której nie byłem pracownikiem do przewożenia towaru kilkakrotnie przekraczającego ładowność pojazdu (konsekwencje w naszym kraju ponosi kierowca) i do pracy po kilkanaście gadzin na dobę. Jeśli w tej firmie tak postępują to mam moim zadaniem mam uzasadnione obawy co do dalszych losów wystawionego weksla
Jak brzmi weksel?
Jak brzmi umowa wekslowa do niego?
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości