czysta kartka z podpisem - jako weksel in blanco

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Mania
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2014, 19:56

czysta kartka z podpisem - jako weksel in blanco

Post autor: Mania » 06 lip 2014, 20:09

Witam wszystkich, chciałabym opisać sytuację ktora od kilku dni nie daje mi spokoju.
Otóż mój w 2011r rozwiodłam się. Kilka dni temu zadzwonił mój były mąż i powiedział ze dysponuje czystą kartka papieru na której widnieje mój podpis i ze zamierza wystawić weksel in blanko jeżeli nie zgodze się na sprzedaż działki.
CO mogę zrobić w takim przypadku? Jeżeli spełni swoją groźbę to czy komornik zajmie mi konto?
Ten dokument będzie sfałszowany nigdy nie miałam intencji podpisać takiego weksla. Jak sie przed tą sytuacją obronić
Bardzo dziekuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: czysta kartka z podpisem - jako weksel in blanco

Post autor: Lech » 06 lip 2014, 20:17

Polecam zgłosić sprawę do prokuratury - czysta kartka mogła by być wekslem in blanco, gdyby została podpisana z takim zamiarem, a tak nie jest.

Przedsięwzięcie przez Panią odpowiednich kroków TERAZ po pierwsze być może umożliwi skonfiskowanie tej karki przez prokuratora w ramach prowadzonego śledztwa, a po drugie uwiarygodni Pani zarzuty w sytuacji, gdyby były mąż rzeczywiście w przyszłości sfałszował na tej podstawie weksel.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Mania
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2014, 19:56

Re: czysta kartka z podpisem - jako weksel in blanco

Post autor: Mania » 06 lip 2014, 20:26

Bardzo dziekuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: czysta kartka z podpisem - jako weksel in blanco

Post autor: kutyjka » 15 lip 2014, 08:06

Lech pisze:Polecam zgłosić sprawę do prokuratury - czysta kartka mogła by być wekslem in blanco, gdyby została podpisana z takim zamiarem, a tak nie jest.

Przedsięwzięcie przez Panią odpowiednich kroków TERAZ po pierwsze być może umożliwi skonfiskowanie tej karki przez prokuratora w ramach prowadzonego śledztwa, a po drugie uwiarygodni Pani zarzuty w sytuacji, gdyby były mąż rzeczywiście w przyszłości sfałszował na tej podstawie weksel.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Rosenbluth wyraźnie rozróżnia dwie sytuacje. Pierwsza gdy wystawca swój weksel własny / kartkę zatytułowaną "weksel" zgubi i wówczas jest odpowiedzialny wekslowo, gdyż zawinił wobec obrotu wekslowego. Drugi przypadek, kartka z pamiętnika, wg przedwojennej szkoły, nie implikuje odpowiedzialności wekslowej takiego "wystawcy".

Inna sprawa to ciężar dowodu. To prokurator będzie musiał zebrać materiały, z których wyniknie że doszło do tego typu fałszerstwa.

Pani Mężowi / Ex polecam uwadze fakt iż fałszerstwo takiego dokumentu jest karalne, a kary bywają znacznie bardziej srogie niż grzywna o wartości działki...
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości