pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: pawelwoj » 30 cze 2014, 21:35

Witam,posiadam uzupełniony weksel i chcę złożyć pozew do Sądu o nakaz zapłaty.
Problem jednak w tym że wystawca nie mieszka już pod adresem który mi podał.
Byłem przedstawić weksel do zapłaty ,zastałem jednak mieszkanie zaklejone taśmą na drzwiach przez administratora budynku.
Osoba która jest mi winna pieniądze z weksla jest zatrudniona w tej samej firmie co ja,jednak nowego adresu podać mi nie chce by utrudnić wyegzekwowanie długu.
I teraz moje pytanie:
czy w pozwie mogę od razu podać adres zakładu pracy pozwanej zamiast zamieszkania czy dopiero gdy doręczenie okaże się nieskuteczne?
Jeżeli jest taka możliwość to w którym miejscu pozwu umieścić dane zakładu pracy i czy wspominać o tym że nie wiem gdzie aktualnie mieszka pozwana ?
Podejrzewam ze listonosz dostarczający pozew pozwanej napisze na awizacji że adresat wyprowadził się.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: Lech » 30 cze 2014, 21:39

W pozwie musisz podać adres zamieszkania. Jak go ustalisz, to Twój problem.

Jeśli nic nie wiesz, napisz pozew bez adresu, sąd wezwie Cię do uzupełnienia i zawiesi postępowanie, Ty, mając wezwanie sądu do wskazania adresu, będziesz miał podkładkę do ustalenia aktualnego adresu zameldowania w urzędzie miasta/gminy/dzielnicy lub http://www.cpd.msw.gov.pl/udostepnianie (to samo możesz próbować jeszcze przed pozwaniem, jak interes prawny opisując, iż jesteś wierzycielem tej osoby).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: pawelwoj » 30 cze 2014, 22:30

Jestem w stanie ustalić gdzie pozwana mieszka,wiem że wynajmuje aktualnie mieszkanie ale na 100% nie jest tam zameldowana i nie odbierze korespondencji z sądu.
Dodam jeszcze że mieszka tam od około 2 miesięcy więc listonosz też może nie wiedzieć o jej istnieniu.
Nie ma opcji dostarczania korespondencji na adres zakładu pracy?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, 22:33 przez pawelwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: Lech » 30 cze 2014, 22:31

To jest już jakiś punkt zaczepienia. Podajesz adres zamieszkania, nie musi to być adres zameldowania.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: pawelwoj » 30 cze 2014, 22:37

Nie ma opcji dostarczania korespondencji na adres zakładu pracy pozwanej?
W firmie w której pracuje musiałaby pokwitować otrzymanie listu(pozwu),dużo szybsza dla mnie opcja.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, 22:38 przez pawelwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: Lech » 30 cze 2014, 22:38

Nie ma. Przepis nakazuje w pozwie podać adres zamieszkania, a nie inny adres, gdzie można dostarczyć pozew.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: pawelwoj » 08 lis 2014, 12:41

Witam ponownie,otrzymałem nakaz zapłaty,następnym krokiem będzie wystąpienie do Sądu o wydanie klauzuli wykonalności i w związku z tym mam pytanie w jakim przypadku mogę wystąpić o zasądzenie od dłużnika na rzecz wierzyciela kosztów postępowania klauzulowego według norm przepisanych.
Czy jest to jakaś z góry zakładana kwota i kiedy się ten zwrot należy?
Jestem osobą fizyczną,z tego co mi wiadomo to za klauzulę nic nie będę płacił więc nie bardzo jest to dla mnie zrozumiałe.
Pozdrawiam Paweł.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: Lech » 08 lis 2014, 12:52

W niektórych przypadkach koszt klauzuli to 6zł, wówczas będziesz mógł tego kosztu dochodzić razem z pozostałą częścią zobowiązania.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Jacek
Posty: 178
Rejestracja: 27 gru 2013, 08:59

Re: pozew o nakaz a brak adresu zamieszkania

Post autor: Jacek » 08 lis 2014, 16:42

We wniosku o klauzule piszesz ze prosisz o obarczenie kosztami nadania klauzuli dłużnika.

Potem na samej klauzuli jest nawet napisane, że zasądza się od pozwanego koszt klauzuli względem wierzyciela 6 zl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości