CZY WYSTAWIENIE WEKSLA = SPRZEDAŻ WEKSLA?

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
lmm
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2014, 09:25

CZY WYSTAWIENIE WEKSLA = SPRZEDAŻ WEKSLA?

Post autor: lmm » 28 cze 2014, 09:31

Szanowny Panie Lechu,

od kilku lat jestem wiernym czytelnikiem Pańskiego bloga oraz z zapartym tchem śledzę prawie wszystkie artykuły oraz Pana wypowiedzi i wpisy na stronie remitent.pl


W związku z transakcjami, które akurat przeprowadzam, pojawiło mi się jedno, możliwe że infantylne pytanie, które jednak mnie ostatnio dość mocno nurtuje.

Moi kontrahenci wpłacili na konto jednego z moich podmiotów pewną kwotę pieniędzy tytułem "ZAKUP WEKSLA".

W związku z powyższym, proszę o odpowiedź, czy aby postąpić zgodnie z intencją tytułu wpłaty, moja spółka na której rachunek dokonano wpłat:

1/. może sama być bezpośrednim wystawcą weksla, na rzecz wierzyciela, którym jest osoba wpłacająca pieniądze na konto tej spółki?

czy też

2/. może jedynie sprzedać np. w drodze indosu lub przeniesienia wierzytelności posiadany przez nią weksel, ale który to weksel został wystawiony przez innego wystawcę?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: CZY WYSTAWIENIE WEKSLA = SPRZEDAŻ WEKSLA?

Post autor: Lech » 28 cze 2014, 11:18

Poprzez transakcje "sprzedaż weksla" można rozumieć zarówno sprzedaż wystawionego przez siebie weksla, jak i sprzedaż jako indosant.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
lmm
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2014, 09:25

Re: CZY WYSTAWIENIE WEKSLA = SPRZEDAŻ WEKSLA?

Post autor: lmm » 29 cze 2014, 10:29

Panie Lechu - bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, która rozwiała moje wątpliwości.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości