Spór o deklarację wekslową

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
HaPe
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2013, 08:36

Spór o deklarację wekslową

Post autor: HaPe » 30 kwie 2014, 11:14

Witam,
Pan Lech jest zdania, iż stosowanie wyrażenie "deklaracja wekslowa" jest błędne, ponieważ jest to umowa pomiędzy dwiema stronami i powinna być nazwana "umową wekslową".
A czy z prawnego punktu widzenia poprawne byłoby napisanie takiego pisma:
"Ja, Jan Kowalski, wyrażam zgodę na uzupełnienia weksla in blanco przez remitenta Janinę Nowak, w przypadku niezapłacenia faktur na usługi świadczone przez remitenta w terminie 7 dni od ich wystawienia, na sumę wynikającą z faktycznych zobowiązań.
podpis: Jan Kowalski"
?
Podpisałby je tylko wystawca weksla.
I w takim razie to jest deklaracja (oświadczenie) czy umowa?
Zbieram weksle kolekcjonerskie (przedawnione, pokreślone lub czyste druki). Masz jakiś i chcesz sprzedać lub oddać za piwo? Pisz :)
Galeria weksli: https://picasaweb.google.com/1020051503 ... directlink
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Spór o deklarację wekslową

Post autor: Lech » 30 kwie 2014, 11:34

To jest deklaracja. Kowalski broni się nią w sądzie, a posiadacz weksla mówi "pierwszy raz widzę to na oczy".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
HaPe
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2013, 08:36

Re: Spór o deklarację wekslową

Post autor: HaPe » 30 kwie 2014, 12:28

A o tym nie pomyślałem :)
Zbieram weksle kolekcjonerskie (przedawnione, pokreślone lub czyste druki). Masz jakiś i chcesz sprzedać lub oddać za piwo? Pisz :)
Galeria weksli: https://picasaweb.google.com/1020051503 ... directlink
golg
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2014, 09:45

Re: Spór o deklarację wekslową

Post autor: golg » 07 maja 2014, 09:53

Nie raz miałem z takim czymś do czynienia ;D Jest dokładnie jak napisał Lech, mówisz że pierwszy raz to widzisz na oczy ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości