Dochodzenie z deklaracji wekslowej.

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
elan
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:51

Dochodzenie z deklaracji wekslowej.

Post autor: elan » 14 mar 2014, 19:59

Witam ,prosze o wyjasnienie czy,mozna dochodzic roszczenia tylko i wyłącznie z deklaracji wekslowej.Podpisałem tylko deklaracje na wekslu in blanco nie ma mojego podpisu.Prosze o odpowiedz pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5835
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dochodzenie z deklaracji wekslowej.

Post autor: Lech » 14 mar 2014, 21:53

To zależy co deklaracja wekslowa zawiera i do czego się w niej zobowiązałeś. Można sobie wyobrazić, że warunki deklaracji w dostateczny sposób umożliwiają dochodzenie opisanego w niej roszczenia, choć - oczywiście - sama deklaracja wekslem nie jest i z rygoru wekslowego dochodzona być nie może.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
elan
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:51

Re: Dochodzenie z deklaracji wekslowej.

Post autor: elan » 19 mar 2014, 00:37

Witam,dziekuję za odpowiedz.Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie-otrzymałam przedsądowe wezwanie do zapłaty z tytułu poręczenia (podpisana tylko deklaracja wekslowa )czy powinnam otrzymac kserokopie weksla .Prosze o odpowiedz.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5835
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dochodzenie z deklaracji wekslowej.

Post autor: Lech » 19 mar 2014, 03:06

Powinnaś mieć możliwość otrzymania oryginału weksla w zamian za jego spłatę, więc w tym przypadku (brak weksla) proszę pójść "vabank" i powiedzieć wierzycielowi - dobrze, jutro zapłacę, proszę przygotować weksel - i zobaczymy :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości