weksel w formie kaucji

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
michał123
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2014, 16:31

weksel w formie kaucji

Post autor: michał123 » 03 mar 2014, 16:43

Witam,

Jestem przed podpisaniem umowy najmu lokalu na firmę, umówiłem się z wynajmującym że zabezpieczeniem umowy będzie weksel in blanco. W umowie jest zawarta deklaracja wesklowa. Skan wzoru weksla i deklaracji w załączniku.

Mam pytanie, w deklaracji wekslowej widnieje zapis: Weksel nie podlega zbyciu „na zlecenie”, ani w innej formie przewidzianej dla zbywania weksla przez prawo wekslowe.
Na wekslu znajduje się zapis: zapłacę za ten weksel na zlecenie i na rzecz Grupy Zarządzającej.

Co to oznacza? Czy posiadacz weksla będzie mógł go zbyć?
Czy nie powinien znaleźć się w wekslu zapis o istnieniu deklaracji wekslowej, albo jakiej umowy dotyczy?

Dziękuję za odpowiedź,
Michał
Załączniki
deklaracja.pdf
(46.91 KiB) Pobrany 401 razy
weksel.pdf
(18.75 KiB) Pobrany 392 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5837
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel w formie kaucji

Post autor: Lech » 03 mar 2014, 21:18

Proponowany weksel może być przedmiotem indosu, mamy więc niezgodność deklaracji wekslowej z samym wekslem. Bez względu na to, czy to jest błąd, czy celowe działanie remitenta, odradzam podpisywanie takiego weksla - remitent wraz z wystawcą powinien dostosować treść weksla do warunków, jakie strony chcą osiągnąć.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości