Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
domicyliat
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:04

Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Post autor: domicyliat » 16 lis 2013, 21:13

Ostatnio mój bank poprosił mnie o weksel na zabezpieczenie kredytu. Po otrzymaniu wzoru odpowiedziałem, że mogę sie nań zgodzić pod warunkiem wpisania remitenta - deklaracja była ok. Dla zobrazowania pracownikowi banku dlaczego nie ufam jego instytucji załączyłem kilka wyników z wyszukiwarki google.

Jeśli chcecie sprawdzić wiarygodność swojego banku można to zrobić wpisując w googlach hasło:

"weksel <nazwa banku> site:imsig.pl"

np. po wpisaniu "weksel BPH site:imsig.pl"

wyświetli się:
https://www.google.pl/search?q=weksle+s ... e:imsig.pl

bardzo pouczająca lektura
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Post autor: Lech » 16 lis 2013, 21:19

Przeniosłem temat, bo w tamtym dziale będą same ogłoszenia, a nie dyskusja. Potem na blogu napiszę więcej.

A jak się sprawa z wekslem skończyła? Bank się zgodził?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
domicyliat
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:04

Re: Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Post autor: domicyliat » 16 lis 2013, 21:30

Wybacz za zły dział ale uznałem że taki patent na sprawdzenie przeszukiwanie monitora dobrze by wyglądał w tamtym miejscu.

Jeśli chodzi o bank to sprawa świeża. Jeszcze nie ma odpowiedzi. Jak byłem w placówce to nie spotkałem się ze zrozumieniem ale to była placówka na prowincji. Podejrzewam że przekażą sprawę do Krakowa do działu prawnego- pożyjemy zobaczymy- jak będę miał odpowiedź dam znać.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Post autor: Lech » 16 lis 2013, 22:01

domicyliat pisze:Jak byłem w placówce to nie spotkałem się ze zrozumieniem
To smutne, że w banku są ludzie nierozumiejący czym jest weksel...
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
domicyliat
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:04

Re: Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Post autor: domicyliat » 16 lis 2013, 23:08

Lech pisze:
domicyliat pisze:Jak byłem w placówce to nie spotkałem się ze zrozumieniem
To smutne, że w banku są ludzie nierozumiejący czym jest weksel...
Z moich doświadczeń wynika, że w bankach pracują ludzie nie znający się na niczym - przynajmniej tzw. front desk. Podobnie się ma z agentami ubezpieczeniowymi i doradcami finansowymi. I nie mówię już o tym że nie rozumieją innych opcji lub innych tzw. "produktów" które sprzedają. To są często studenci lub świeży absolwenci którzy znają instrukcje od A do Z i jeśli coś przekracza ramy określone w instrukcji poddają się. Czasy kiedy był to zawód elitarny i cieszący się społeczna estymą chyba przeminął. Wymagania banków na rynku pracy też się zmieniły.

W ramach anegdoty: Od jakiegoś roku w centrach handlowych w moim mieście reklamuje się CitiBank. Zazwyczaj olewam takie sprawy ale kiedyś w przypływie entuzjazmu podjąłem rozmowę:

- Czy pracuje Pan w Polsce?
- Tak
- Na umowę o pracę ? dzieło? zlecenie?
- głównie działalnośc wykonywana osobiście.
- [duże oczy] nie rozumiem.
- to takie określenie w PITcie jest taka rubryka gdzie wpisuje się dochody uzyskana z uczestnictwa w Radach Nadzorczych, Komisjach Rewizyjnych, Zarządach, pracach sądów arbitrażowych i polubownych - i to jest moje główne źródło utrzymanai
- To niestety nie mamy dla Pana oferty.
- Nic nie szkodzi i tak nie jestem zainteresowany [promocja kart kredytowych]. Ale może jest mi Pani w stanie udzielić informacji na temat innych usług Pani Banku.
- Bardzo chętnie.
- Czy świadczą Państwo usługę polegającą na awalowaniu weksli? ile to kosztuje?
- Chyba nie
- A jakie macie Państwo w ofercie czeki bankierskie banków zagranicznych?
... itd.

Choć Pani była chętna to nic z tego nie wyszło. Od tego czasu ucinam rozmowę deklaracją, że utrzymuję się z dochodów nieujawnionych :]
domicyliat
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2013, 17:04

Re: Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Post autor: domicyliat » 30 lis 2013, 09:39

Lech pisze:A jak się sprawa z wekslem skończyła? Bank się zgodził?
Generalnie bank nie widzi problemu. Śmiesznie wyglądała tylko odpowiedź z działu prawnego do pracownika banku (dostałem do wglądu). Generalnie był to wywód na temat tego, że zarówno prawo wekslowe jak i procedura w banku nie stoją w sprzeczności z moimi wymaganiami. Powtórzone tezy z tego co powiedziałem pracownikowi i wykład na temat procedur banku /Chyba mają problem ze szkoleniami/
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sprawdź swój bank- sprawdź swój weksel

Post autor: Lech » 30 lis 2013, 11:08

Przynajmniej jakaś konstruktywna i rokująca odpowiedź.

Bank mógł odpowiedzieć, że żądany przez niego weksel in blanco goły też nie stoi w sprzeczności z prawem wekslowym, i zdania nie zmieni :) (a takie odpowiedzi remitentów się niestety zdarzają).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości