Przedawnienia weksli

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
MaJam
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2013, 15:26

Przedawnienia weksli

Post autor: MaJam » 15 wrz 2013, 15:34

Dnia 12 lipca 2001 roku kupiłem na raty wiertarkę wartości ok. 500 zł. Do chwili obecnej z banku nie otrzymałem żadnego pisma (schematu rozłożenia rat i rozłożenia należności) umowa podparta była wekslem. Nie otrzymałem, żadnego pisma, ponaglenia w sprawie spłaty rat. Nie posiadam wyżej wymienionych dokumentów, mam pytanie, czy weksel i należność uległa przedawnieniu ?
ddd
Posty: 45
Rejestracja: 08 lip 2011, 20:47

Re: Przedawnienia weksli

Post autor: ddd » 16 wrz 2013, 06:49

Czyli co, nie spłacałeś rat, a nikt się nie czepiał?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Przedawnienia weksli

Post autor: Lech » 16 wrz 2013, 07:29

Weksel przedawnia się w 3 lata od terminu jego płatności. Nie to jest jednak istotą Twojego zainteresowania, bo weksel in blanco zapewne daty płatności jeszcze nie ma, i nie sposób rozpatrywać przedawnienia takiego roszczenia, skoro w wekslu in blanco żadnego zobowiązania nie ma. Zainteresuj się jednak tematem, do kiedy (w kwestii przedawnienia roszczenia zasadniczego) posiadacz weksla może go wypełnić - http://www.remitent.pl/przedawnienie-we ... lanco/1248
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości