weksel oraz pozew w postępowaniu nakazowym

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
edyta20
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2013, 22:09

weksel oraz pozew w postępowaniu nakazowym

Post autor: edyta20 » 16 lip 2013, 22:25

Prowadząc prowadząc działalność podpisałam weksel ja i moi rodzice który opiewał na kwotę 110 000 tys zł firma zmniejszyła kwotę na tysięcy dostalismy pozew o zpłacie w postępowaniu nakazowym jednak odwołaliśmy się w terminie i wpłaciliśmy podajże 1/4tek kwoty , aby się odwołać od zarzutów i postępowania nakazowego sprawę wytyczno na 20 listopada a dziś dostaliśmy pismo od komornika że musimy wszystko uregulować w terminie 7 dni łącznie z kosztami . Co jest dziwne ponieważ Sąd przychylił się do naszego odwołania.Czy komornikma prawo żądać uregulowania jeśli sprawa jest w toku czy można sie od tego odwołać
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel oraz pozew w postępowaniu nakazowym

Post autor: Lech » 16 lip 2013, 22:28

Edyto, myślę, że tutaj znajdziesz odpowiedź dlaczego tak jest, że sprawa jeszcze prawomocnie się nie zakończyła, a komornik już prowadzi egzekucję - http://www.remitent.pl/natychmiastowa-w ... aplaty/499
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
edyta20
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2013, 22:09

Re: weksel oraz pozew w postępowaniu nakazowym

Post autor: edyta20 » 16 lip 2013, 22:38

Lech pisze:Edyto, myślę, że tutaj znajdziesz odpowiedź dlaczego tak jest, że sprawa jeszcze prawomocnie się nie zakończyła, a komornik już prowadzi egzekucję - http://www.remitent.pl/natychmiastowa-w ... aplaty/499


z tym że złożyliśmy wniosek o wstrzymanie nakazu zapłaty . Czy istnieje możliwość odwołania się od zajęcia komorniczego ? Czy niema znaczenie tutaj wniosek o wstrzymanie nakazu zapłaty ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel oraz pozew w postępowaniu nakazowym

Post autor: Lech » 16 lip 2013, 22:45

Sąd w postanowieniu powinien wstrzymać, bądź nie wstrzymać wykonanie nakazu zapłaty, proszę sprawdzić w aktach jaka była decyzja sądu. Na takie postanowienie przysługuje zażalenie. I to jest ewentualna droga do uzyskania postanowienia o wstrzymaniu nakazu zapłaty.

Odwoływać się od zajęcia komorniczego nie ma podstaw, jest ono bowiem zapewne prowadzone prawidłowo na podstawie nadanej klauzuli wykonalności.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
edyta20
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2013, 22:09

Re: weksel oraz pozew w postępowaniu nakazowym

Post autor: edyta20 » 17 lip 2013, 09:02

Witam dzwoniłam do Sąd udzielono mi informacji iż wniosek o wstrzymanie nakazu zapłaty nie został jeszcze rozpatrzony to jakim prawem komornik chce zająć mój majątek czy zażalenie do sądu wstrzyma zajęcie komornicze ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel oraz pozew w postępowaniu nakazowym

Post autor: Lech » 17 lip 2013, 09:04

Klauzula jest nadawana w 2 tygodnie po odebraniu przez Ciebie nakazu zapłaty. Wniosek o wstrzymanie wykonania nakazu zapłaty nie wstrzymuje nadania klauzuli. Trzeba ponaglać sąd o wydanie postanowienia.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości