Wpis w KW a ostrzeżenie o upadłości

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Wojciechk
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2013, 10:41

Wpis w KW a ostrzeżenie o upadłości

Post autor: Wojciechk » 18 maja 2013, 10:43

Witam mam pewne pytanie na które nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedzi-a mianowicie
pożyczyłem pewną kwotę znajomemu ,zabezpieczyłem się wekslem.
Oczywiście znajomy nie oddaje i nie ma zamiaru oddać mi pożyczki
nie pracuje oficjalnie a ma nieruchomość na której widnieje w dziale III wpis ostrzeżenia o upadłości likwidacyjnej ale jak się dowiedziałem upadłość jest już umorzona ale wpis został.
Czy jest sens składać pozew o zapłatę z weksla jeśli jest taki wpis?Bo jedynie tam mógłbym jedynie dokonać wpisu w KW bo z niczego innego się nie zaspokoję a tak będę miał chociaż jakąś nadzieję ,że jestem wpisany w KW.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wpis w KW a ostrzeżenie o upadłości

Post autor: Lech » 18 maja 2013, 17:59

Czy dłużnik jest osobą fizyczną? Upadłość osoby fizycznej to dość rzadki przypadek i zwykle trudno jest spełnić kryteria. Skoro się to dłużnikowi nie udało, to jak najbardziej warto go pozywać, choćby dlatego, aby mieć tytuł wykonawczy i nie dopuścić do przedawnienia wierzytelności.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Wojciechk
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2013, 10:41

Re: Wpis w KW a ostrzeżenie o upadłości

Post autor: Wojciechk » 19 maja 2013, 10:40

Dziękuję za odpowiedz ale raczej chodzi mi tutaj o to czy jeśli będę miał nakaz to mogę dokonać takiego wpisu w KW pomimo wpisanego ostrzeżenia?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wpis w KW a ostrzeżenie o upadłości

Post autor: Lech » 19 maja 2013, 12:06

Skoro żadne postępowanie upadłościowe się nie toczy, to nie widzę przeszkód ku temu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Wojciechk
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2013, 10:41

Re: Wpis w KW a ostrzeżenie o upadłości

Post autor: Wojciechk » 20 maja 2013, 07:52

Bardzo dziękuje za odpowiedz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości