weksel in blanco bez umowy

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
sylwek
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:25

weksel in blanco bez umowy

Post autor: sylwek » 25 mar 2013, 19:45

Witam
Chcę podnieść trzy tematy odnośnie uzupełnienia weksla in blanco bez umowy[umowa ustna]
1.wpisane inne miejsce wystawienia weksla,
2.wpisana inna data wystawienia;wręczono weksel np.w 01.02. 2005r. wpisano np.01.02. 2013
3.nie jest określone jaki jest to weksel,tylko pisze 'zapłacę bez protestu za ten weksel na zlecenie...'
reszta jest ok.Jak taka sytuacja ma się do skuteczności weksla?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel in blanco bez umowy

Post autor: Lech » 25 mar 2013, 19:57

sylwek pisze:Witam
Chcę podnieść trzy tematy odnośnie uzupełnienia weksla in blanco bez umowy[umowa ustna]
1.wpisane inne miejsce wystawienia weksla,
Bez praktycznego znaczenia, jeśli nie zmienia się w ten sposób kraju wystawienia weksla.
2.wpisana inna data wystawienia;wręczono weksel np.w 01.02. 2005r. wpisano np.01.02. 2013
Ten kto ma w tym interes, może taki zarzut podnosić, np. wystawca, który w 2005r. był niepełnoletni lub niepoczytalny.
3.nie jest określone jaki jest to weksel,tylko pisze 'zapłacę bez protestu za ten weksel na zlecenie...'
Bez znaczenia.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

Re: weksel in blanco bez umowy

Post autor: silentlex » 21 kwie 2013, 09:14

Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy prawnicy uważają, iż konieczna jest pisemna deklaracja wekslowa:
https://www.youtube.com/watch?v=GLmLoZTOveM
( ja bynajmniej tak nie uważam, owszem jest łatwiej do celów dowodowych posługiwać się pisemną deklaracją ale przecież to nie jest konieczne )
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel in blanco bez umowy

Post autor: Lech » 21 kwie 2013, 09:39

Do tego video odniosłem się już na blogu. Mi to wygląda na to, że ktoś wpadł na pomysł, aby powiedzieć coś przed kamerą o wekslu, ale zabrakło kogoś, kto wie coś o wekslu więcej niż jakieś wspomnienia ze studiów.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 79 gości