Uchylenie nakazu zapłaty "adresat wyprowadził się"

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
FPZ
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2012, 14:52

Uchylenie nakazu zapłaty "adresat wyprowadził się"

Post autor: FPZ » 05 sty 2013, 19:51

Witam,
Jak w temacie, mam 90 dni na podanie wskazanie sądowi aktualnego adresu zamieszkania pozwanego, którego oczywiście nie mam.
jakie mam możliwości? czy jakiś urząd może udostępnić te dane?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Uchylenie nakazu zapłaty "adresat wyprowadził się"

Post autor: Lech » 05 sty 2013, 20:13

Wysłać zapytanie do urzędu w Warszawie na ul. Pawińskiego (odpowiednia komórka MSWiA) z prośbą o wskazanie adresu zameldowania danej osoby. Szczegóły i formularz - w necie.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
FPZ
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2012, 14:52

Re: Uchylenie nakazu zapłaty "adresat wyprowadził się"

Post autor: FPZ » 05 sty 2013, 20:48

"Dysponując ostatnim adresem osoby poszukiwanej, wniosek o udostępnienie danych tej osoby należy skierować do właściwego organu gminy. Gmina jest podstawowym źródłem informacji o osobie, uprawnionym do potwierdzania miejsca zameldowania, dysponuje także wiedzą o nowym adresie osoby wymeldowanej."

To na stronie msw.

Czy wysyłając zapytanie do MSW moga odpisać że nie udzielą informacji i mam kierowac zapytanie do gminy? Pytam po kątem tego czy ma Pan jakieś doświadczenie związane z praktykami MSW.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Uchylenie nakazu zapłaty "adresat wyprowadził się"

Post autor: Lech » 05 sty 2013, 21:00

Raz korzystałem i nie było problemu. Zawsze możesz napisać, że nie znasz ostatniego adresu zamieszkania. Mogą wyszukać po peselu. Ale ja podałem ostatni adres i było ok.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
FPZ
Posty: 55
Rejestracja: 18 mar 2012, 14:52

Re: Uchylenie nakazu zapłaty "adresat wyprowadził się"

Post autor: FPZ » 07 sty 2013, 08:44

Jeszcze podrożę temat.
Jak wiemy przesyłka kierowana do stron przez Sąd która wraca z adnotacją"adresat nie znany" albo "zmarł" "wyprowadził się"
jest uważana za niedoręczoną.

ale,
Czy jeżeli przedstawię przed sądem deklarację wekslową w której jest zapis że powód będzie kierował na dany adres wezwanie z weksla i pozew i to wystawca jest zobowiązany powiadomić remitenta o zmianę adresu...to dla sądu będzie miało znaczenia i może nie tamować postępowania?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Uchylenie nakazu zapłaty "adresat wyprowadził się"

Post autor: Lech » 07 sty 2013, 08:52

Nie ma znaczenia. Masz obowiązek wskazać aktualny adres zamieszkania.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości