weksel własny i US

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Robertos
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:17

weksel własny i US

Post autor: Robertos » 05 gru 2012, 08:26

Na wstępie: dzień dobry wszystkim :) to moja pierwsza aktywność na tym forum.

Potrzebuję pomocy oczywiście. Mogę pozyskać interesujące mnie środki w wysokości 200tys PLN. Chciałbym wystawić weksel własny. Jak powinien wyglądać? Czy może być tam termin zapłaty po wezwaniu 14 dni? Czy może być wykonany przelew czy lepiej aby to była gotówka? Oczywiście chodzi mi o uniknięcie zapłaty podatku oraz udokumentowanie kwoty, którą pozyskam. Czy definicja słowa pozyskam prze ewentualnym tłumaczeniu w US nie będzie traktowana jako pożyczka?

Będę zobowiązany za udzielenie informacji.

dziękuję
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5837
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel własny i US

Post autor: Lech » 05 gru 2012, 08:29

Zajrzyj do działu Podatki na blogu. Jest tam kilka interpretacji dotyczących właśnie zastępowania pożyczki wekslem.

Generalnie chodzi o to, aby na żadnym etapie ewentualnej kontroli żadna ze stron nie twierdziła, że zawarła umowę pożyczki. Pozyskujący kapitał ma sprzedać weksel, a dający kapitał ma kupić weksel, potem sytuacja się odwraca.

Operację można przeprowadzić przelewem. Tytuł przelewu: "zakup papieru wartościowego".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Robertos
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:17

Re: weksel własny i US

Post autor: Robertos » 06 gru 2012, 00:47

dziękuję. Brkuje mi wiedzy na temat ewentualnego wyjaśnienia w US.. Czy jest jakaś dobra kancelaria, które może zapobiec ewentualnym reperkusiom ze strony urzędu?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5837
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel własny i US

Post autor: Lech » 06 gru 2012, 08:08

W sprawach podatkowych każdy podejmuje decyzje samodzielnie i później samodzielnie ponosi za to odpowiedzialność ;) Polecane kancelarie są na blogu (http://remitent.pl/weksel-pomoc-prawnika).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 172 gości