Podrobienie podpisu na wekslu

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
koza80
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2012, 14:31

Podrobienie podpisu na wekslu

Post autor: koza80 » 26 paź 2012, 14:47

Witam i proszę o pomoc. W 2009 roku podpisałam umowę dilerską z jedna z firm z którą rozpoczynałam współprace. Umowa i weksel były podpisywane w obecności mojego męża i koordynatora - pracownika firmy. Mąż, który miał sie podpisać jako poręczyciel w tym czasie zajmował się drobnym wykańczaniem lokalu i poprosił mnie żebym podpisała się za niego. Pan koordynator nie miał nic przeciwko bo mąż wyraził zgodę. Dziś wiem, że było to niezgodne z prawem. Działalność po 2 latach niestety musiałam zamknąć, w tym czasie mąż też złożył pozew o rozwód. Po otrzymaniu wezwania do zapłaty chciał zaczerpnąć informacji o możliwości spłaty ratalnej zadłużenia i pojechał z umową dilerską do znajomego prawnika i wtedy przypomniał sobie , że przecież to ja się podpisałam za niego. Oczywiście ten fakt zgłosił, rozpoczęło się postępowanie. Przesłuchanie na policji, wzory podpisów itd. proszę o informację jaka kara mnie czeka za bezmyślność i czy zadłużenie będziemy spłacać wspólnie czy spadnie tylko na mnie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Podrobienie podpisu na wekslu

Post autor: Lech » 27 paź 2012, 00:02

Jeśli wierzyciel będzie opierał roszczenie tylko na wekslu (a nie na przykład na prawidłowo podpisanej umowie dilerskiej), to będzie mógł dochodzić roszczenia wyłącznie od Ciebie.

Ciebie zaś czeka sprawa karna :(
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości