Data pod podpisem wystawcy na wekslu in blanco

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
qrto
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2012, 13:14

Data pod podpisem wystawcy na wekslu in blanco

Post autor: qrto » 21 cze 2012, 13:17

Witam, mam weksel in blanco, na którym wystawca oprócz podpisu, pod tymże podpisem, wstawił datę. Pytanie, czy owa data zostanie pominięta, czy może jednak sprawić problemy w przypadku wypełnienia weksla. Wprost z przepisów nie widzę żadnego domniemania co do daty umieszczonej przez wystawcę pod jego podpisem, acz może ktoś ma doświadczenia z podobnym weklsem?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Data pod podpisem wystawcy na wekslu in blanco

Post autor: Lech » 21 cze 2012, 13:33

Ja bym ją traktował jako datę wystawienia weksla, tym samym w polu, gdzie zwykle podaje się datę wystawienia, wpisał taką samą datę, aby nie ryzykować zarzutu obecności dwóch różnych dat wystawienia jednego weksla. Co prawda to co pod podpisem do treści weksla już nie należy, ale po co ryzykować. No i trzeba być spójnym, skoro wystawca opatrzył swój podpis datą (która zwykle oznacza datę złożenia podpisu), to trudno wytłumaczyć potem zupełnie inną datę wystawienia weksla - wszak weksel wystawia się w momencie jego podpisania i wręczenia, choćby był to nawet weksel in blanco.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
qrto
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2012, 13:14

Re: Data pod podpisem wystawcy na wekslu in blanco

Post autor: qrto » 21 cze 2012, 16:00

Dziękuję, też myślałem o dacie wystawienia, faktycznie na wszelki wypadek dobrze będzie wpisać taką samą datę wystawienia w odpowiednim polu.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości