Weksel w pracy licencjackiej- Proszę o pomoc

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Rafał M
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2012, 14:17

Weksel w pracy licencjackiej- Proszę o pomoc

Post autor: Rafał M » 12 mar 2012, 14:25

Witam wszystkich.
Piszę pracę licencjaką nt: Weksel w obrocie gospodarczym.
Mój promotor podał mi trzy podpunkty, których nie mogę rozgryźć. Czy można liczyć na waszą pomoc (od razu piszę że nie chodzi mi o wyręczanie mnie poprzez pisanie gotowej pracy itd.)

oto te podpunkty:
-Ewidencja w księgach wystawcy (co tutuaj zawrzeć,zapisać i jakie macie propozycje na rozpisanie tego)
-Ewidencja w księgach posiadacza (co tutuaj zawrzeć,zapisać i jakie macie propozycje na rozpisanie tego)
-wycena operacji z wykorzystaniem weksla. (co tutuaj zawrzeć,zapisać i jakie macie propozycje na rozpisanie tego)


oraz:
Data zapadalności weksla- słyszałem że teraz jest to określane w konretnej liczbie tylko jakiej i dlaczego?



Uprzejmie proszę o pomoc w tych zaganieniach z góry dziękuję
Rafał
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel w pracy licencjackiej- Proszę o pomoc

Post autor: Lech » 12 mar 2012, 17:26

Witaj,

obawiam się, że w kwestii księgowości nie pomogę Ci, ponieważ po prostu nie znam się na tym :) (zwłaszcza jeśli chodzi o księgi rachunkowe, bo jeśli chodzi na przykład o KPiR, to weksle nie wymagają jakiegoś szczególnego księgowania).

Z pewnością coś na ten temat będzie mógł powiedzieć Jan Bednarczyk, spróbuj do niego napisać http://www.weksel.pl/ksiegowanie-weksli.html
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości