cichy wspólnik i weksel in blanco

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Judka
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2012, 20:24

cichy wspólnik i weksel in blanco

Post autor: Judka » 21 lut 2012, 20:34

Witam ,mam do podpisania umowę .Będzie to umowa na zasadzie ja(przedsiębiorca) i wspólnik(cichy wspólnik).Wspólnik zabezpiecza swój wkład wekslem in blanco wraz z deklaracją wekslową. Weksel zawiera "na zlecenie" ,nie ma daty wystawienia.Natomiast w deklaracji jest klauzula "bez protestu" i że wierzyciel wypełni go i pozostałe elementy wg uznania.Jak się najlepiej zabezpieczyc(wystawcę) z mojej strony żeby nie było jakiś niespodzianek.Proszę o odpowiedź a na PW mogę przesłac w załączniku umowę,deklarację i weksel.bardzo proszę o szybka odpowiedź !
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: cichy wspólnik i weksel in blanco

Post autor: Lech » 21 lut 2012, 20:39

Generalnie polecałbym w tym przypadku nie weksel in blanco, tylko weksel zupełny, płatny za okazaniem. Klauzula "bez protestu" nie ma tutaj znaczenia (nie oznacza ona tego, co się wydaje na pierwszy "rzut oka").

W sprawie konsultacji konkretnej umowy przedsiębiorcy z "cichym wspólnikiem", to polecam choćby przynajmniej mailową konsultację z którymś z prawników http://remitent.pl/weksel-pomoc-prawnika są to raczej tematy, których waga wymaga poszukania rozwiązania gdzieś indziej niż na forum, nawet tym ;)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 77 gości