Niezwrócony weksel

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
bezradna
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2012, 19:42

Niezwrócony weksel

Post autor: bezradna » 15 lut 2012, 20:14

Witam, miałam podjąć pracę w sprzedaży na umowę zlecenie i dla zabezpieczenia pieniędzy z utargów podpisałam weksel in blanco. Miało to być zabezpieczenie przed sprzeniewierzeniem ich pieniędzy lub nierozliczaniem się z utargów. Jednak następnego dnia z przyczyn tragicznych warunków pracy jakie zastałam na miejscu zrezygnowałam z pracy tuż przed podpisaniem umowy. Niestety nie otrzymałam z powrotem tego weksla, co prawda deklaracja wekslowa została unieważniona ale weksel wciąż pozostał. Jestem młodą osobą bez doświadczenia a to miała być moja pierwsza praca, a wkopałam się w poważne problemy:/ mogą ode mnir zażądać jakichkolwiek pieniędzy z tytułu tych weksli?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Niezwrócony weksel

Post autor: Lech » 15 lut 2012, 22:14

Unieważnienie deklaracji wekslowej? To jakiś absurd, unieważnić powinno się weksel. Powinnaś zgłosić się do zleceniodawcy z żądaniem zwrotu weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
bezradna
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2012, 19:42

Re: Niezwrócony weksel

Post autor: bezradna » 16 lut 2012, 11:22

Co jeśli stwierdzą, że ponieśli przez moja rezygnację koszty z tytułu poszukiwania nowego pracownika, lub nawet zamknięcia biura na ten okres? mogą wykorzystać ten weksel do wyegzekwowania pieniędzy z tego tytułu? zapewne popełniłam błąd odstępując od podpisania umowy nie odebrawszy wcześniej tego weksla, no ale sytuacja była jaka była, weksel zostawiłam w siedzibie firmy dzień wcześniej, a dopiero na miejscu okazało się, że na stanowisku pracy nie zapewniono nawet minimum wymogów i pracować się w takich warunkach nie dało.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Niezwrócony weksel

Post autor: Lech » 16 lut 2012, 11:27

Jeśli uznają, że zaszły podstawy do wypełnienia weksla, to weksel wypełnią, a Ty będziesz mogła podnosić zarzut, że roszczenia do Ciebie nie mają -> nie było podstaw do wypełnienia weksla. Fakt zniszczenia deklaracji wekslowej (sama ją sobie zniszczyłaś?) znacznie to utrudni.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
bezradna
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2012, 19:42

Re: Niezwrócony weksel

Post autor: bezradna » 16 lut 2012, 12:57

tak, niestety sama ja przekreśliłam i podpisałam anulowano, natomiast kiedy chciałam zabrać swój egzemplarz deklaracji, powiedziano mi, że to jest dokument firmowy i ja nie mogę go zabrać. niestety teraz pozostaje mi czekać czy zostaną wniesione jakieś roszczenia, a najprawdopodobniej tak się stanie. mam tylko nadzieję, że uda mi się dowieść, że moja rezygnacja nie była bezpodstawna. dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości