odbiór weksla z sądu po wycofaniu pozwu

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
lheureux
Posty: 132
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:51

odbiór weksla z sądu po wycofaniu pozwu

Post autor: lheureux » 22 sty 2012, 23:31

Witam. Złożyłem swego czasu pozew z wypełnionego weksla in blanco. Dogadałem się z dłużnikiem i pozew wycofałem. Wystawca jednak się z ugody nie wywiązał. Czy mogę wyciągnąc z sądu weksel i ponownie wezwac z niego do zapłaty?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5837
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: odbiór weksla z sądu po wycofaniu pozwu

Post autor: Lech » 22 sty 2012, 23:48

Jeśli nie wydano wówczas nakazu zapłaty, to powinno się dać wyciągnąć, na odpowiedni wniosek;

posłużę się nawet cytatem z innej dyskusji, w której dziś brałem udział:

Regulamin urzędowania sądów powszechnych:

§ 90. 1. W toku postępowania można wydać stronie lub innej uprawnionej osobie złożony przez nią dokument lub przedmiot tylko na zarządzenie przewodniczącego posiedzenia lub sędziego sprawozdawcy.
2. Po zakończeniu postępowania w sprawie wydanie dokumentu lub przedmiotu następuje na zarządzenie przewodniczącego wydziału.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do dokumentów, na podstawie których został wydany nakaz zapłaty, takich jak: weksel, czek, warrant i rewers.
4. Po zakończeniu postępowania dokumenty, o których mowa w ust. 3, na zarządzenie przewodniczącego wydziału, po skasowaniu przez przekreślenie, podlegają włączeniu do akt sprawy, po uprzednim umieszczeniu w zalakowanej kopercie, oznaczonej informacją o jej zawartości i kolejnym numerem strony.
5. Wydanie dokumentu następuje dopiero po złożeniu do akt uwierzytelnionego odpisu lub wypisu z dokumentu albo jego uwierzytelnionej kserokopii, z tym że w przypadku, o którym mowa w ust. 2, przewodniczący wydziału może zwolnić od tego obowiązku.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5837
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: odbiór weksla z sądu po wycofaniu pozwu

Post autor: Lech » 22 sty 2012, 23:58

Tak przy okazji: ugoda ugodą, ale wycofywać pozwu nie trzeba było :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
lheureux
Posty: 132
Rejestracja: 23 sie 2011, 20:51

Re: odbiór weksla z sądu po wycofaniu pozwu

Post autor: lheureux » 24 sty 2012, 11:19

Dzieki za odpowiedź. W tym wycofaniu pozwu była metoda:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości