weksel iblanco

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
marcin11
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2011, 21:15

weksel iblanco

Post autor: marcin11 » 09 sty 2012, 13:28

Witam. wracam z problemem weksla a wiec tak otrzymałem nakaz w postepowaniu nakazowym na kwote 160 tys.
kopie weksla i pozwu złożonego przez powoda .

treśc weksla

miasto dnia 02 wrzesnia 2011 r. na 160 000 zł w dniu 12 grudnia zapłace bez protestu za ten weksel własny na zlecenie ; tu nazwa firmy
sume : tu słownie "
płatny : tu miasto siedziby firmy
poreczam za ten weksel podpis wystawcy
.....żona ....tu ja ............

pytania :
1- czy weksel obejmuje nalezności do 02 wrzesnia 2011r. czy do 12.grudnia
2- jesli juz przed 12 grudnia spłaciłem nalezności to weksel jest wazny ( skoro zadłużenia nie ma )
3- to był weksel in blanco . ja tylko podpisałem . reszte wypełnił kto inny . to jak sie to mam do weksla własnego czy in blanco czy poreczony , czy mógł wypełnic go wierzyciel itp. i czy na wekslu który był in blanco mogło by okreslenie weksel własny
4- wierzyciel zabezpieczy kwote z weksla mimo że spłacone zadłużenie , czy mam wysłac do sądu dowód zapłaty za zobowiazania wobec tej firmy.
5- to wszystko bedzie trwało miesiacami jak znam życie i jak sie zwolnic z zabezpieczenia
6- wierzyciel nie chce rozmawiac w tej sprawie
7- co prawnik mówi inaczej .
dodam że nie było żadnej deklaracji wekslowej , oraz że do pozwu nie zostało nic dołaczone , ani wzmianki jakie zobowiązania i z jakiego chocby tytułu . tylko weksel .
wezwanie do wykupu dostałem zwykłym listem .
prosze o rade co robic dalej
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel iblanco

Post autor: Lech » 09 sty 2012, 13:35

Masz podpisaną przez remitenta umowę wekslową? Umiesz w jakikolwiek sposób dowieść, że był to kiedyś weksel in blanco i został wypełniony niezgodnie z zawartym porozumieniem?
dodam że nie było żadnej deklaracji wekslowej , oraz że do pozwu nie zostało nic dołaczone , ani wzmianki jakie zobowiązania i z jakiego chocby tytułu . tylko weksel
Uuu, kaplica mogiła. Sprawa zatem wygląda tak, że powód ma udowodnioną wierzytelność w formie weksla, a Ty nie masz nic na swoją obronę.

Szukaj dobrego prawnika i zbieraj opłatę na zarzuty 6000zł
1- czy weksel obejmuje nalezności do 02 wrzesnia 2011r. czy do 12.grudnia
Ja tego nie wiem. Skoro jednak weksel wystawili z datą 2 września, to obliczyli zaległość na 2 września.
2- jesli juz przed 12 grudnia spłaciłem nalezności to weksel jest wazny ( skoro zadłużenia nie ma )
A spłaciłeś?
3- to był weksel in blanco . ja tylko podpisałem . reszte wypełnił kto inny . to jak sie to mam do weksla własnego czy in blanco czy poreczony , czy mógł wypełnic go wierzyciel itp. i czy na wekslu który był in blanco mogło by okreslenie weksel własny
Skoro wręczyłeś wierzycielowi weksel in blanco, to mógł go uzupełnić.
5- to wszystko bedzie trwało miesiacami jak znam życie i jak sie zwolnic z zabezpieczenia
Zabezpieczenie to mały pikuś. Módl się, aby sąd w ogóle wstrzymał wykonanie nakazu zapłaty (możliwość prowadzenia egzekucji
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
marcin11
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2011, 21:15

Re: weksel iblanco

Post autor: marcin11 » 09 sty 2012, 13:49

Witam. tak spłaciłem .
mam na to dowody wpłaty .
dwa . czy weksel własny może być wypełniony przez powoda . czy jesli było tam że weksel własny to powinien byc wypełniony odrazu
bo nie bardzo rozumiem . czy powiedzmy na wekslu in blanco może byc zapis iż to weksel własny .
jesli wysle wydruk że wpłacono w pazdzierniku 120 tys i listopad 60 tys. od nich z firmy to wystarczy .
czy weksel obejmuje obecne zobowiązania po 02 wrzesnia .
to taka kur. firma że handlują z nami a tu weksel wysłali do sądu . i teraz nie wiem czy wliczają sie w to obecne faktury
czy jesli zabezpiecza i przegrają . im naliczamy wtedy odsetki o zabezpieczonej kwoty
czy to jest wogóle zgodne z prawe że ządaja wiecej niz im sie należy .
czy moge udowodnic że to był weksel in blanco - tak to nie moje pismo . tylko podpis
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel iblanco

Post autor: Lech » 09 sty 2012, 13:55

marcin11 pisze:Witam. tak spłaciłem.
mam na to dowody wpłaty.
To trzeba było przy zapłacie zażądać zwrotu weksla.

dwa . czy weksel własny może być wypełniony przez powoda . czy jesli było tam że weksel własny to powinien byc wypełniony odrazu
Każdy weksel może być uzupełniony przez remitenta zgodnie z zawartym porozumieniem.
bo nie bardzo rozumiem . czy powiedzmy na wekslu in blanco może byc zapis iż to weksel własny .
Może być, oczywiście. Przecież jest to weksel własny.
jesli wysle wydruk że wpłacono w pazdzierniku 120 tys i listopad 60 tys. od nich z firmy to wystarczy .
Nie. Tok dowodowy powinien być następujący:

1. Udowodnić, że weksel był wystawiony jako weksel in blanco
2. Udowodnić, że zawarliśmy z remitentem umowę wekslową określającą sposób jego uzupełnienia
3. Udowodnić, że weksel wypełniono niezgodnie z opisaną w punkcie 2. umową.
czy weksel obejmuje obecne zobowiązania po 02 wrzesnia .
Nie wiem.
to taka kur. firma że handlują z nami a tu weksel wysłali do sądu . i teraz nie wiem czy wliczają sie w to obecne faktury
czy jesli zabezpiecza i przegrają . im naliczamy wtedy odsetki o zabezpieczonej kwoty
czy to jest wogóle zgodne z prawe że ządaja wiecej niz im sie należy .
czy moge udowodnic że to był weksel in blanco - tak to nie moje pismo . tylko podpis
Możesz dowodzić wszelkimi możliwymi sposobami. Jednym z nich może być powołanie na świadka pozwanego. Ale na miejscu sędziego - gdyby pozwany tylko tak twierdził i nie miał dowodów na piśmie, a powód by nie potwierdził nie uwierzyłbym zarzutom pozwanego.

Weksel sam w sobie zawiera dowód istnienia zobowiązania.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
marcin11
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2011, 21:15

Re: weksel iblanco

Post autor: marcin11 » 09 sty 2012, 14:06

1- porozumienia nie było ani deklaracji .
2- czy był in blanco - podniósł bym że bez kwoty , dat , miasta i terminu zapłaty
3- moje zobowiązania wynikają tylko z faktur i podpisanego potwierdzenia odbioru towaru , na koniec każdego miesiąca jest wydruk generowany przez nich z saldem naleznosci u nich i mam taki z grudnia na kwote naleznosci 40 tys. ale termin płatnosci 31.01.2012
przepraszam ze tak mecze . ale jestem w szoku ze mozna sobie od tak żądac ile sie chce .
nie żądałem zwrotu weksla bo nie wiedziałem o tym .
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel iblanco

Post autor: Lech » 09 sty 2012, 14:07

marcin11 pisze:1- porozumienia nie było ani deklaracji .
To działa na Twoją niekorzyść.
2- czy był in blanco - podniósł bym że bez kwoty , dat , miasta i terminu zapłaty
I jak chcesz to udowodnić?
3- moje zobowiązania wynikają tylko z faktur i podpisanego potwierdzenia odbioru towaru , na koniec każdego miesiąca jest wydruk generowany przez nich z saldem naleznosci u nich i mam taki z grudnia na kwote naleznosci 40 tys. ale termin płatnosci 31.01.2012
przepraszam ze tak mecze . ale jestem w szoku ze mozna sobie od tak żądac ile sie chce .
nie żądałem zwrotu weksla bo nie wiedziałem o tym .
Próbuj, może sąd uwierzy.

A jak powodowie są tacy cwani, to powiedzą, że weksel dotyczy zupełnie innej umowy (że np. pożyczyli Ci pieniądze w takiej kwocie)...

Radzę wynająć profesjonalnego pełnomocnika do reprezentacji.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
marcin11
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2011, 21:15

Re: weksel iblanco

Post autor: marcin11 » 09 sty 2012, 14:21

; jakto udowodnisz - nie moje pismo , weksel jest wypełniony pismem "pisanym nie moim.
; jasne że chciałem wziąc prawnika koszt okoł 10-15 tys. ale , cytuje " żadnej gwarancji panu nie daje "
jak dodac jeszcze 6 tys to 21 tys. w ciemno .
: poważnie moga ządać tej kwoty nawet gdy nie ma podstaw. od tak bo mają weksel . może powinienem zgłości to do prokuratury
czyli krótko musze zapłacic ile żadają ( to kradzież normalnie )
jakie mam szanse wysyłając dowód wplaty do sądu że cofnie postepowanie
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel iblanco

Post autor: Lech » 09 sty 2012, 14:27

marcin11 pisze: nie moje pismo , weksel jest wypełniony pismem "pisanym nie moim.
To marny dowód. Byłem / jestem remitentem wielu weksli, które są wypisane moją ręką, a zostały podpisane już po całkowitym wypełnieniu. Nie oczekujesz chyba, że byłyby one nieważne???
jasne że chciałem wziąc prawnika koszt okoł 10-15 tys. ale , cytuje " żadnej gwarancji panu nie daje "
I słusznie, że nie daje. Przynajmniej uczciwie stawia sprawę. Sam bym nie dał, bo asy w rękawie ma powód.

W sprawie kosztów: może skonsultuj się z którymś z radców z bloga, jeśli miasto po drodze? :)
jak dodac jeszcze 6 tys to 21 tys. w ciemno .
: poważnie moga ządać tej kwoty nawet gdy nie ma podstaw. od tak bo mają weksel . może powinienem zgłości to do prokuratury
czyli krótko musze zapłacic ile żadają ( to kradzież normalnie )
jakie mam szanse wysyłając dowód wplaty do sądu że cofnie postepowanie
pozdrawiam
Ja Ci tu procentowych szans nie będę liczył :)

Szanse na cofnięcie oceniam mizernie. Masz przecież dowód zapłaty za faktury, a nie za weksel.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
beata12361
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2012, 12:00

Re: weksel iblanco

Post autor: beata12361 » 25 sty 2012, 12:51

Witam,
Jeżeli chodzi o weksel in blanco....czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa gdy mam podpisaną umowę z klientem na jakąś kwotę pożyczki, jego deklarację spłaty w danym terminie, podpisaną deklarację wekslową..... i zagubiony weksel....
Co można zrobić żeby odzyskać pieniądze jeżeli nie mam weksla a w umowie wszystko oparte jest na tym,że jej zabezpieczeniem jest weksel....?????
Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje.....
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel iblanco

Post autor: Lech » 25 sty 2012, 13:57

Jeśli nie mamy weksla, to nie dojdziemy należności z pożyczki na podstawie weksla.

Nawet jakbyśmy umorzyli zagubiony weksel in blanco, to nie uprawniałoby to nas do dochodzenia należności na podstawie wyroku umarzającego weksel, ponieważ możliwość taka jest tylko w przypadku umorzenia weksla zupełnego (już wypełnionego).

Skoro jednak:
beata12361 pisze:mam podpisaną umowę z klientem na jakąś kwotę pożyczki, jego deklarację spłaty w danym terminie
To znaczy, że podstawą roszczenia może być zawarta umowa pożyczki.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości